Biržietė pademonstravo puikias formas ir pasipuošė sidabru

Asm. nuotr.
Biržietė Sigita Strautnikienė po dviejų metų pertraukos sidabrą iš fitneso čempionato parvežė į Biržus. Sportininkės planuose – auksas.

Sekmadienį Utenoje vyko jubiliejinis, XX-asis Atviras Lietuvos – Latvijos kultūrizmo ir fitneso čempionatas. Čempionate dalyvavo ir biržietė Sigita Strautnikienė, kuri startavo absoliučioje „Miss fitness“ kategorijoje ir užėmė antrąją vietą.

„Jaučiuosi kaip po geros treniruotės“, – paklausta, kokia savijauta lydi po varžybų, atsakė S. Strautnikienė. Prieš lipant į sceną sportininkai apšilinėja, kilnoja svarmenis, kad raumenys įgautų tonusą ir kūnas atrodytų kiek galima geriau. Šaltis fitnese didžiausias priešas, kadangi nuo jo susitraukia raumenys.

Pačeriaušktės seniūno pavaduotoja dirbanti Sigita teigia, kad pasiruošimas varžyboms turi būti apgalvotas, kruopštus ir atsakingas.

Kategorija, kurioje varžėsi S. Strautnikienė, pasižymi griežtais reikalavimais svoriui ir raumenyno išvystymui. Sidabras grįžo į Biržus po 2018 metų, kai Sigitos iniciatyva tokios varžybos buvo surengtos ir Biržuose. Tuomet ji iškovojo antrąją vietą „Miss Toned“ kategorijoje. Sigitos treneris – jos vyras Arnas Strautnikas. Namuose jie yra įsirengę sporto salę. Pasak sportininkės, medalio link veda ilgas ir sunkus kelias: formos paruošimas varžyboms trunka apie metus, pats ryškinimas kelis mėnesius, o raumens auginimas – nuolatinis darbas.

Paskutines dvi savaites Sigitos raciono pagrindas buvo vištienos krūtinėlė ir agurkai, jau du mėnesius prieš varžybas buvo maksimaliai apriboti angliavandeniai. „Neatsisakiau riebalų, kadangi ši medžiaga yra labai svarbi moters kūnui, plaukams, nagams. Vyrams šiuo atveju yra truputį kitaip“,- teigė sportininkė.

Sigita šypsosi, kad pirmiausiai, ką daro sportininkai nulipę nuo scenos – eina valgyti, kadangi ryškinimosi etapas, kai drastiškai apribojamas maistas, yra sunkus tiek fiziškai, tiek emociškai. Paklausta, kokio maisto šįkart norėjosi po varžybų, Sigita nusijuokė, kad labiausiai norėjosi bulvyčių ir mėsainio, kadangi ilgą laiką buvo nevartojusi miltų ir bulvių.

Varžyboms 163 cm ūgio Sigita svėrė 52 kg – tai vienu kilogramu mažiau, nei reikalaujama pagal jos ūgį. Sportininkė svarsto, kad tas papildomas numestas kilogramas varžybose nebuvo į naudą. Paprastai Sigita palaiko 58-59 kg svorį, jei ruošiasi varžyboms ir augina masę – 60 kg. Paklausta, kuri kūno vieta buvo problematiškiausia ruošiantis šioms varžyboms, Sigita teigė, kad genetiškai turi didesnes kojas, todėl įdėjo nemažai darbo norėdama išgauti reikiamą jų formą. „Viršutine kūno dalimi esu patenkinta, ji išryškėja greitai. Pečius užsiauginau jau prieš ruošdamasi 2018 metų varžybas“, – kalbėjo sportininkė.

-Panašu, kad šis sportas tampa vis populiaresnis, nes čempionate dalyvavo daug naujokų. Nors jaučiu didelį nuovargį, emocijos pačios geriausios. Keletą savaičių darysiu pertrauką nuo sporto, o po to grįšiu į režimą ir ruošiuosi kitoms varžyboms. Mano siekis – aukso medalis, – emocijomis su „Biržiečių žodžiu“ dalinosi prizininkė Sigita.