Biržiečiai puoselėja grafo J. Tiškevičiaus tradicijas

N. Kurganovės nuotr.
Biržų lauko teniso vasaros lygos turnyro nugalėtojai – trys pasvaliečiai: Arnas Vaičikauskas, Vytautas Špokauskas ir Renius Jurėnas.
Šeštadienį Biržuose baigėsi lauko teniso vasaros lygos turnyras, kurį organizavo viešoji įstaiga „Biržų tenisas“. Jame dalyvavo 24 šio sporto mėgėjai. Kūno kultūros ir sporto centro lauko teniso aikštyne varžybos vyko pusantro mėnesio, iš viso buvo sužaistos 76 rungtynės. Turnyrą laimėjo pasvalietis Vytautas Špokauskas, finale 6:0 6:1 įveikęs to paties miesto gyventoją Arną Vačikauską. Trečiąją vietą, panaikinęs net 5 “match point“, “iškrapštė” Renius Jurėnas iš Pasvalio, įveikęs kovingąjį biržietį Kęstutį Dovydėną.

„Nenuostabu, kad Biržų lauko teniso vasaros lygą laimėjo pasvalietis. Tiesiog kaimyniniame rajone senesnės teniso tradicijos. Tikra likimo ironija. Nors pirmoji Lietuvoje cementinė lauko teniso aikštelė buvo pastatyta būtent Biržų rajone, o tiksliau grafo Juozapo Tiškevičiaus iniciatyva Astravo dvare, ši sporto rūšis greičiau išpopuliarėjo kaimyniniame Pasvalio rajone. Taip įvyko dėl ilgamečio Pasvalio rajono vykdomojo komiteto pirmininko Vytauto Lalo meilės lauko tenisui. Jis pats žaidė ir apie 1985 metus pastatė teniso kortą prie Pasvalio kempingo. Biržuose šiuolaikinė lauko teniso aikštelė atsirado tik prieš 10-12 metų, nors dar 1926 metais veikė net du kortai Biržų piliakalnyje, tačiau iki mūsų dienų jie neišliko“, – sako viešosios įstaigos „Biržų tenisas“ vadovas Vaidas Budriūnas. Pasak jo, šiuo metu Biržų rajone aktyviai lauko tenisu užsiima apie 100 biržiečių.

Didžiausia problema – lauko teniso aikštelių trūkumas. „Veikia vienintelis kortas J. Basanavičiaus gatvėje, kuriam jau verkiant reikia remonto. V.Valkiūno ir I. Varzienės valdymo laikais savivaldybė pastatė kelias lauko teniso aikšteles Medeikiuose ir Papilyje, tačiau nepasitarė su specialistais ir šio sporto profesionalais, todėl šie kortai netinkami žaisti lauko tenisą. Jie yra per trumpi ir turi netinkamą šiam sportui dangą. Pinigai išmesti veltui. Jei būtų klausę mūsų organizacijos nuomonės, rekomenduotume visus naujus kortus statyti Biržuose, kadangi esant trims lauko teniso aikštelėms galima būtų organizuoti dideles varžybas, ką jau senai daro Telšiai, Nida, Birštonas, Palanga ir Anykščiai. Mes tokios galimybės neturime“, – teigia V. Budriūnas.

Viešoji įstaiga „Biržų tenisas“ yra parengusi dengtos lauko teniso arenos statybos projektą (joje tilptų dvi aikštelės, rūbinės, pirtis ir kavinė), tačiau įgyvendinti jį be savivaldybės dalyvavimo yra sudėtinga. „Statyboms reikia apie 1 milijoną eurų. Be to, būtinas žemės sklypas, visos komunikacijos. Kai kuriems savivaldybės vadovams buvome išsakę šią idėją, tačiau didelio susidomėjimo iš valdžios atstovų ji nesulaukė. Svarstome įvairius variantus kaip išspręsti projekto finansavimo klausimus. Yra Europos Sąjungos fondai, privatūs investuotojai, mėginsime dar kalbėtis su Biržų rajono savivaldybe, tačiau reikia suprasti, kad dengta lauko teniso arena Biržuose reikalinga ne tik šio sporto entuziastams. Tai universali sporto šaka, treniruojanti visą kūną. Jei kalbame apie ateities kartų sveikatą ir visų biržiečių gerovę, lauko teniso vystymas Biržuose turi didžiulę reikšmę. Dengta arena padėtų pritraukti turistų ne tik vasarą, bet ir žiemą. Jie užpildytų viešbučius ne sezono metu. Galima būtų rengti ir tarptautines varžybas. Be to, nepamirškime grafo J. Tiškevičiaus palikimo – juk būtent nuo mūsų krašto buvo pradėtas lauko teniso puoselėjimas Lietuvoje“, – įsitikinęs viešosios įstaigos „Biržų tenisas“ vadovas Valdas Budriūnas.