Ar taurė iš „Šiaulių“ nebuvo atimta?

To klausia futbolo klubas „Šiauliai“, dramatiškai pralaimėjęs Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės finale „Žalgiriui“ po baudinių serijos 10:11. Futbolo klubas abejoja teisėjavimu per varžybas. Teigiama, kad dar prieš finalines varžybas „Šiauliai“ prašė pakeisti varžybų teisėjų brigadą, tačiau tai nebuvo padaryta.

Alvydas JANUŠEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Abejonės

Pranešimą FC „Šiauliai“ vadovybė vakar išplatino klubo tinklalapyje.

„Klubas norėjo tik išsakyti savo nuomonę kai kuriais klausimais. Treneris Tomas Kančelskis ir žaidėjai šio priekaišto neinicijavo. Tai klubo vadovybės nuomonė dėl galimos neteisybės“, – komentavo atstovas spaudai Justas Niauronis.

Klubas priekaištauja dėl to, jog finalinių varžybų aikštės teisėjas Nerijus Dunauskas ir asistentai buvo iš Vilniaus, o „Žalgiris“ – sostinės komanda.

Taip pat akcentuota, kad „Žalgirio“ vadovė Vilma Venslovaitienė ir finalinių varžybų teisėjas Nerijus Dunauskas priklauso vienai politinei partijai.

Abejotini momentai

Prie laiško pridedama ir vaizdo medžiaga, kurioje abejojama teisėjų sprendimais. Klubas tvirtina, kad 27 minutę Niko Tokič nuošalėje nebuvo, nors jo įvartis būtent dėl to neįskaitytas.

Teigiama, kad 45 minutę neužfiksuota nuošalė „Žalgirio“ žaidėjui Jakub Wilk. Po šio epizodo žalgiriečiai sėkmingai realizavo kampinį ir išlygino rezultatą.

Dar esą 66 minutę neužfiksuota Jakub Wilk pražanga prieš Filip Žderič. Vaizdo medžiagoje įžvelgtas nesportiškas elgesys, kuris, klubo nuomone, turėjo būti įvertintas raudona kortele. Vietoje to kamuolys skirtas „Žalgiriui“.

„Ar panaši situacija dėl šiurkščių teisėjų klaidų neprimena 2010/11 m. LFF taurės finalo, kai FK „Banga“ taip pat pralaimėjo finalines varžybas? Futbolo bendruomenėje nusistovėjusi nuomonė, kad Nerijus Dunauskas taip pat niekada neklysta. Ar Nerijus Dunauskas turintis aukštas pareigas LFF bus suklydęs ar kaip visada teisus?“, – klausiama klubo pranešime.

Laiko neatsuksi

LFF taurės finalinių varžybų vyriausiasis teisėjas Nerijus Dunauskas patvirtino, kad matė kaltinimus internete, tačiau oficialiai jų nesulaukė.

Teisėjas sakė, kad niekas nereikalavo detaliai ištirti klubo išvardintų situacijų aikštėje. Jis pripažino suprantantis „Šiaulių“ klubo nuoskaudą, pralaimėjus po tokių dramatiškų varžybų: „Komanda turi teisę pykti ar reikalauti atkreipti dėmesį“.

N. Dunauskas akcentavo, kad teisėjų sprendimai per varžybas dažniausiai būna patys tiksliausi, nes filmuotoje medžiagoje situacija esą gali matytis prasčiau nei teisėjui stadione.

Teisėjas priminė, kad net pasaulinio lygio futbole nebūdavo peržaidžiamos varžybos, tačiau teisėjai už šališkumą ar aplaidumą gali būti baudžiami.

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

AISTROS: Nors gegužės 19 dieną Lietuvos futbolo federacijos taurė atiteko „Žalgiriui“, aistros nerimsta ir po varžybų.