
Naujausios
Kokias paslaugas organizuojate ilgalaikiams bedarbiams? Kas dar be jų gali į jus kreiptis?
Esu nedirbančių asmenų atvejo vadybininkė, kuri atsakinga už Užimtumo didinimo programą. Klientų tikslinė grupė – darbo rinkai besirengiančių asmenų statusą turintys asmenys, kurie yra registruoti užimtumo tarnyboje. Jiems gali būti teikiamos informavimo ir konsultavimo, tarpininkavimo paslaugos. Taip pat – psichologo konsultacijos, priklausomybių konsultanto paslaugos, teisininko konsultacijos, motyvaciniai grupiniai ir individualūs užsiėmimai, pirmosios pagalbos mokymai, finansinio raštingumo mokymai, taip pat teikiama pavėžėjimo paslauga.
Jūsų klientų tikslinė grupė – sudėtinga. Kaip pavyksta rasti ryšį? Kur ieškote potencialių klientų? O gal klientai patys jus susiranda?
Klientus atsiunčia Užimtumo tarnybos Biržų skyriaus specialistės. Kartais žmonės patys kreipiasi tiesiogiai į mane, kai iš kaimyno ar pažįstamų sužino apie Užimtumo didinimo programą ir teikiamas paslaugas.
Tikslinė grupė tikrai sudėtinga, bet visada stengiuosi rasti tinkamą ir draugišką ryšį su besikreipiančiais. Svarbiausia, turbūt, nusiteikimas, empatija ir nuoširdus noras padėti.
Kaip manote, ar sudėtinga žmones motyvuoti keisti savo gyvenimo būdą?
Sudėtinga. Vieni greičiau supranta, kad nuo jų pačių viskas priklauso, kitiems ilgiau reikia laukti supratimo. Tam ir organizuojame motyvacinius užsiėmimus ir individualias konsultacijas, kad žmogus keistų požiūrį į užimtumo teikiamą naudą ir galėtų keistis.
Kas dažniau tampa jūsų klientais – vyrai ar moterys, kokio amžiaus?
Šiai dienai didesnis skaičius klientų – vyrų, kurie vyresni nei 40 metų. Nemaža dalis asmenų turi rimtų sveikatos problemų, dėl kurių nepavyksta rasti tinkamo darbo. Dirbti fiziškai sunkaus darbo negali, o dirbti su dokumentų administravimu ofise, neturi tinkamo išsilavinimo.
Su kokiomis dažniausiai pasitaikančiomis neigiamomis nuostatomis susiduriate šiame darbe?
Girdžiu, kaip sako, jog „neįmanoma pakeisti ilgalaikių bedarbių“ arba „visą gyvenimą gavo socialinę pašalpą, o tu nori jį sumotyvuoti dirbti?“ Taip pat dažnai girdžiu, kad nemaža dalis klientų turi priklausomybę alkoholiui, todėl ši programa jiems nepadės.
Truputį statistikos – kiek turite klientų? Ar jų daugėja?
Šiuo metu turiu 61 klientą. Klientų skaičius nuolat keičiasi, nes vieniems asmenims nutraukiamas dalyvavimas programoje dėl pasikeitusių aplinkybių, vietoj jų ateina kiti.
Apskritai kalbant, darbo rinkai besirengiančių asmenų Biržų rajone – 513 (2024 m. sausio 1d. duomenimis), tačiau vienas atvejo vadybininkas nepajėgus dirbti su visais klientais.
Ar galėtumėte pasidalinti geraisiais pavyzdžiais?
Kai po paslaugų suteikimo arba paslaugų teikimo metu asmenys nusprendžia mokytis, gydytis nuo priklausomybių, įsidarbinti, atkreipti dėmesį į sveikatą, apsilankyti gydymo įstaigoje, susitvarkyti dokumentus dėl dalyvumo lygio nustatymo, globos nustatymo, taip pat išsilaikyti vairavimo egzaminus – tai jau yra didelis pasiekimas. Džiaugiuosi bet kokia pažanga, kurią pasiekė asmuo, dalyvaudamas Užimtumo didinimo programoje. Vadinasi jis išgirdo, pagalvojo, suprato, buvo sumotyvuotas.
Dėkojame už pokalbį.