
Naujausios
Eilinis posėdis su kolega, savamoksliu, kaip ir aš, profesoriumi, gyvenimo teorijos ir praktikos specialistu. Pokalbis prasideda klausimu "Kas naujo, kolega?", kurį unisonu pateikiame vienas kitam. Kas čia bus naujo, šyptelim, juk paskutinį kartą posėdžiavom tik užvakar... Kolega, kaip ir tąkart, pastebi ant mano ūsų ir barzdos kiaušinienės likučius, aš - ta pačia virvele už ausies prikabintus akinius. Ir šiaip - jokių pokyčių.
- Gerai moterims: pasidarė šukuoseną, makiažą - pokytis, apsivilko kitokią drapanėlę - pokytis, - sakau. - O tokie pokyčiai džiugina, sutinki?
Kolega neprieštarauja, tačiau padaro išlygą dėl intervencijos į kūną. Patikslina turįs omeny silikoną. Nesiginčiju, matyt, žino, ką sako.
Na, mums šukuosenos, makiažas, drapanos neaktualu, kaip yra, taip gerai. Apsvarstome teoriškai ir galbūt praktiškai mums įkandamus pokyčius asmeniniame gyvenime.
- Nusiskusti ūsus ir barzdą. O paskui kasdien skustis? Nežinau...
- Susiremontuoti akinius. Kad kol kas gerai ir su virvele...
- Pradėti rytais mankštintis. Ai, dar kokią sausgyslę pasitempsiu...
- Pasiskiepyti nuo encefalito. Palauksiu erkių sezono.
- Paskiepyti obelaites. Dar anksti.
- Iškuopti sandėliuką. Jeigu neužmiršiu.
- Padaryti tvarką garaže. Kai būsiu morališkai pasiruošęs.
Ir taip toliau. Pokyčiams, sutariame, reikia ir noro, ir valios.
Tačiau, o tai svarbiausia, galima pragyventi ir be jų.
Tada, tuštindami po antrą ir po trečią bokalą, aptariame žūtbūt, mirtinai, neatidėliotinai reikalingus pokyčius. Kokius? Na, patys žinot, pokyčius gatvėje, mieste, rajone, šalyje, įvairiose institucijose. Ką veikia valdžios žmonės? Nejau laukia, kad mes su kolega už juos viską padarytume.