
Naujausios
Turiu galvoje gyvenimo tarpsnį, kai tikėtis pokyčių į gera jau būna per vėlu. Tas tarpsnis, aišku, senatvė. Pasižiūrėkim, dėl ko seni žmonės, darydami gyvenimo apyskaitą, labiausiai apgailestauja ar net graužiasi.
Pasidomėjau tam skirtų apklausų išvadomis. Dauguma jų vienodos arba labai panašios.
Pavyzdžiui, apgailestaujama, kad teko labai daug laiko paaukoti nemėgstamam darbui arba tiesiog darbui. Nieko nuostabaus, žinokit. Nuostabu būtų išgirsti: "Gaila, kad neišsipildė svajonė dirbti sunkų, juodą, pavojingą sveikatai, nuobodų ar pan. darbą." O jeigu rimtai, kas nenorėtų būti laisvo oro direktoriumi (turiu omeny, visą gyvenimą)? Kitas klausimas, kas būtų, jei visi iki vieno direktoriautume...
Arba štai dar. Daug kas apgailestauja nespėję pamatyti pasaulio, per mažai laiko skyrę artimiesiems ir draugams. Nesuderinami dalykai, pasakysiu. Jeigu tokie respondentai būtų šlaistęsi po visus žemynus ir salynus, draugams ir artimiesiems būtų laiko visiškai neturėję. Ir atvirkščiai. Bet tai tik mano nuomonė.
Parūpo man pačiam surengti tokią apklausą. O ką, didelio mokslo nereikia: pakanka apklausti tam tikrą skaičių garbaus amžiaus žmonių, susumuoti atsakymus ir apibendrinus padaryti išvadas.
Taip ir padariau - apklausiau tam tikrą skaičių žmonių. Ir... beveik nebuvo ko sumuoti ir apibendrinti. Tuoj paaiškinsiu.
Visos (100%) moterys, pensininkės, reagavo vienodai, maždaug taip: "Man šaukštai popiet? Kaip tau liežuvis apsiverčia mane nurašyt? Aš dar ohoho..." Žodžiu, į klausimą neatsakė.
Vyrai atsakė, bet visi taip skirtingai, kad apibendrinti neįmanoma.
Antai vienas apgailestavo, kad nesimokė anglų kalbos ir dabar nesusišneka su anūkais, kitas - kad nepasistatė namo, trečias - kad kartą buvo neištikimas žmonai, ketvirtas - kad tik kartą buvo neištikimas žmonai ir taip toliau. Tiesa, du atsakymai sutapo, J. ir mano, bet, kadangi jie nesudaro 51%, dauguma pavadinti neišeina.
Domina mano ir J. atsakymai? Nieko ypatingo: "Gaila neišnaudotų progų." Kokių? Koks skirtumas, ar šiaip ar taip, šaukštai popiet.