
Naujausios
Nebekels ministerijos
Šios kadencijos valdžia buvo sumaniusi Žemės ūkio ministeriją išketi į Kauną. Kelerius metus buvo ginčijamasi: iškelti ar neiškelti?! Vieną dieną sakė: kelsim! Kitą dieną pakaušius krapštė: palūkėsim! Taip valdžia - nei darė, nei nedarė. Vilniuje ministerija veikė. O Kaune buvo kuriama veidrodinė ministerija. Būsimų pokyčių išsigandę, Vilniuje iš ministerijos darbo kitur ieškotis išėjo apie 70 darbuotojų. Nenorėjo vilniečiai į Kauną dirbti važinėti. Kažkas net pajuokavo, jog ministerijos iškėlimas prilygtų bandymui Vilniaus "Ryto" sirgalius priversti sirgti už Kauno "Žalgirį". Dabar valdžia, atėjus naujam žemės ūkio ministrui, praregėjo. Nusprendė, jog nėra nei teisinio, nei ekonominio, nei moralinio pagrindo ministeriją iš Vilniaus į Kauną iškelti. Kodėl buvo sumanyta tą misteriją iškelti į Kauną? Aiškino, jog taip bus daroma dėl regioninės politikos stiprinimo. Juk Kaunas joks regionas?! Būtų sumanę ministeriją iškelti į Biržus ir iškėlę, būtų tikrai gerai padarę.
Vilkai
Aplinkos ministerija jau ruošiasi nutraukti vilkų medžiojimo 2019-2020 metų sezoną. Mat jau sumedžioti beveik visi iš planuotų sumedžioti 120 vilkų. Nors vilkus dar būtų galima medžioti iki balandžio 1 dienos. Tačiau valdininkai nusprendė, jog galima nušauti tik 120 plėšrūnų. Kaip nustatė tokį skaičių? Aiškina, jog suskaičiavo vilkų pėdas sniege. Nors to tikro sniego jau seniai nematėme! Kai tokia sumaištis medžioklės plotuose, ar reikia stebėtis, jog patyręs medžiotojas šauna į šerną ir pakloja stumbrą?!
Lošimai ir svaigalai
Seime brandinama mintis, jog azartinių lošimų reklamose būtų privaloma perspėti apie lošimų rizikas. Dabar sakoma: neloši - nelaimėsi! Jeigu bus privaloma pranešti apie rizikas, gal tada reklamoje sakys: lošk, kol paskutines kelnes praloši! Gal reikėtų atšaukti ir alkoholio reklamos draudimą, tik reklamuojant svaigalus pranešti, jog nuo jų galima apsvaigti?
Citatos apie klaidas
17 amžiaus prancūzų rašytojas ir eseistas Fransua de Larošfuko yra parašęs, jog klaidos dovanotinos, jei turi jėgų prisipažinti klydęs. O ką daryti, jeigu nenorime klaidų pripažinti? Tada nereikia eiti į valdžią, nes, pasak pono Fransua de Larošfuko, mes lengvai pamirštame savo klaidas, kai jos žinomos tik mums vieniems. Elementaru!