
Naujausios
Kelionės organizuojamos nuo 2017 metų. Pirmasis literatūrinis maršrutas – "Vabalninko lygumų dideli žmonės". 2018 metų atradimu tapo maršrutas "Palatvės didžiavyrių pėdomis". 2019 m. pirmąkart išbandytas maršrutas "Gimtinės laisvei pasišventę". Šiose kelionėse dalyvavo pustrečio šimto dalyvių.
Literatūrinės, istorinės ir pažintinės kelionės domina ne tik biržiečius, bet ir kitų rajonų, miestų gyventojus, žurnalistus, televizijos laidų kūrėjus, pedagogus, moksleivius ir visus kitus aktyvius, žingeidžius žmones.
Grupė keliautojų "Biržiečių žodžiui" džiaugiasi: "Ne vienus metus važiavę, vaikščioję tomis pačiomis vietovėmis, pamatome jas kitomis akimis, išgirstame kažką naujo, ko dar nežinojome. Šių metų atradimas – maršrutas "Gimtinės laisvei pasišventę" pirmąkart mūsų išbandytas Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną. Jis skirtas laisvės kovų, kuriant Lietuvos valstybę, vado Kazio Ladigos atminimui. Kiek žymių mūsų rajono literatūros žmonių susiję su juo ir visi jie yra verti mūsų atminimo, pagarbos. Nudžiugino tai, kad šiuo maršrutu vyko jaunieji šauliai, jaunimas, nes kelionės metu išgirsta informacija skatina pasididžiavimą savo kraštu, jo istorija, ugdo suvokimą kokią išliekamąją vertę turi knygos, literatūros kūriniai. Visų kelionių metu skaitomos literatūrinių kūrinių ištraukos, rekomenduojamos knygos kelionės tema, skatinančios plačiau domėtis viena ar kita vietove, asmenybe. Kai kurių kelionių metu būna ir netikėtų, bet malonių siurprizų, o aktyviai dalyvaujantiems kelionių organizatoriai negaili prizų".
"Biržiečių žodžio" kalbinta vyresnioji bibliotekininkė Liuda Prunskienė pasidalino mintimis apie šio įdomaus sumanymo tikslus ir problemas.
– Sumanymas organizuoti literatūrines-pažintines keliones gimė siekiant, kad bibliotekos kraštotyrininkų sukauptame fonde saugoma informacija "išeitų" į žmones, kad būtų prisiminti, pagerbti iš Biržų krašto kilę, ar čia mokęsi, dirbę žymūs žmonės, svarbūs krašto kultūrai ir istorijai įvykiai. Ekskursijos yra labai senas, dar filosofo Antano Maceinos propaguotas kraštotyrinių žinių pateikimo būdas, prieinamas kiekvienam pagal amžių ir išsilavinimą. Smagu, kad dabar vėl populiarėja tokio pobūdžio, vadinamos mažosios (nišinės) kelionės. Būtent kelionės, nes literatūroje stiprus kelio motyvas veda keliautojus į žinių, istorijos, sąmoningos atminties pasaulį, – "Biržiečių žodžiui" vyresnioji bibliotekininkė Liuda Prunskienė.
Vienintelė šių kelionių problema, pasak bibliotekininkės Liudos – neasfaltuoti mūsų rajono keliai. Ši problema siaurina norinčiųjų keliauti ratą, verčia atsiprašinėti rajono svečius už prastą rajono kelių būklę, nepasirengimą turizmui.
Liuda Prunskienė dėkojo visiems jau vykdomų maršrutų partneriams už jų geranoriškumą, už leidimą lankyti privačius muziejus, privačias valdas, už pagalbą viešinant mūsų krašto žinomų žmonių indėlį į krašto kultūrą ir istoriją. Ji dėkojo Algirdui Garbauskui, Algirdui Sruogai, Birutei Sruogaitei, Aušrai Armakavičiūtei, Valdui Vižiniui, Aldonai Kolopailienei, Linui Ladigai, Alei Podėnienei, Audrai ir Donatui Ambrazevičiams, Meilūnų bendruomenei, Biržų krašto muziejaus "Sėla" Vabalninko skyriui, Nemunėlio Radviliškio pagrindinės mokyklos muziejui.
–––––––––––––––––-
Prašome kandidatus siūlyti ir už juos balsuoti tel.: 8 616 53704, 8 670 98794, 8 671 02754, užsukite į Biržiečių žodžio" redakciją, rašykite el. paštu redaktorius@birzietis.lt, ar "Biržiečių žodžio" "facebook" paskyroje.