
Naujausios

"Metų atradimas" nominantė – Likėnų reabilitacijos ligoninės bibliotekininkė ir renginių organizatorė Rita Venskūnienė. Grupė biržiečių džiaugiasi, jog Rita padėjo iš naujo atrasti Likėnus, pavertusi Likėnų parką ir mineralinio vandens biuvetę patraukliu kultūros židiniu.
Rita Venskūnienė „Biržiečių žodžiui“ kalbėjo: "Tikrai labai netikėtas siūlymas nominacijai "Metų atradimas". Atnaujinta biuvetė dirba jau 6 metus, traukia žmones, meno kolektyvus, dailininkus, fotografus, kultūros žmones, nes ji yra labai gražiame Likėnų parke. Šiais metais iškilmingai buvo paminėtas biuvetės 50 metis. Likėnuose visada vyko renginiai – buvusių ir esamų ligoninės vadovų planuose ir darbuose – kad ligoninės pacientai būtų užimti po procedūrų, galėtų lankyti koncertus, parodas. Ligoninės administracijos idėja – projektas "Menas gydo", pritraukiantis įvairių meno šakų atlikėjus. Aš esu tik tarnautojas, kuris sugalvoja, kokius kolektyvus, įdomius žmones pasikviesti, organizuoja renginius, įvairias edukacijas pacientams. Mes esame gydymo įstaiga, ne kultūros centras, bet stengiamės, kad biuvetėje žmonės ne tik atsigertų mineralinio vandens, bet, atkeliavę iš kitų miestų, susipažintų su Likėnais, jų istorija, su Biržų kraštu.
Biuvetė – mažytis turizmo ir kultūros centriukas. Ligoninės politiką – būti atvira įstaiga visuomenei, vertinu labai teigiamai, nes čia visada pilna žmonių, žmonės tiesiog pasiilgę ramybės, gamtos, šaltinio čiurlenimo, važiuoja pabūti, pakvėpuoti grynu oru. Likėnai – visų mūsų džiaugsmas, pasididžiavimas, kažkada pavadintas Šiaurės Lietuvos Deimantu – tik reikia juos mylėti, populiarinti, išsaugoti. Tikrai norisi, kad čia žmonės lankytųsi, sveikatintųsi, paklausytų puikios muzikos, lankytų parodas.
Pirmieji pas mus pradėjo koncertuoti Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos moksleiviai, mokyklos Dailės skyrius dažnai eksponuoja keramikos parodas. Tai – mokyklos direktorės Ramutės Petronytės idėja. Vieni kolektyvai patys pasisiūlo, kitiems skambinu ir siūlau čia atvažiuoti ir padovanoti ligoniams savo talentą. Pavyzdžiui, skambinu atlikėjai Nomedai ir siūlau už koncertą 100 Karmos taškų ir jinai sutinka, o po koncerto, kai ploja visa salė, ji sako aš gavau daugiau negu pati atvežiau, štai kaip mes gyvename.
Dabar Likėnuose gydosi pacientas Vydmantas, kuris kiekvienais metais Likėnams padovanoja po fotoparodą, šiemet jo drobėse gražuolis Likėnų parkas. Renginiai vyksta ne tik biuvetėje, bet ir korpusuose, nes yra sunkiai judančių ligonių, yra koplytėlė, ligonius lanko Pabiržės klebonas K. Balsys. Likėnų žmonės yra labai geri. Kai koncertuoja vaikučiai, Augutė su draugėmis prikepa visokių skanumynų, Valerija atneša naminį sūrį. Renginių šiais metais buvo tikrai nemažai ir labai įvairių, už tai be galo dėkinga visiems, kas prisidėjo, koncertavo, kas piešė, lipdė, karpė su mūsų ligoniukais. Man pačiai pats įsimintiniausias buvo mažasis dainuojamosios poezijos festivalis "Likėnų versmės", skirtas mūsų poetui P. Dreviniui. Tai buvo mano didžiausia svajonė, sukviesti bardus, poetus ir tai pavyko padaryti, tik labai gerų draugų, atlikėjų, įgarsintojų dėka, nes biudžetas buvo nulinis. Manau, kad svarbiausia yra idėja, kuria pats turi labai, labai tikėti, tada ta idėja užkrėsti kitus. Tokie renginiai išlieka ilgam, net dabar prisimenu festivalio dvasią, beržų kvapą, liūtį, žmonių veidus.
Likėnuose visada paliks pusę mano širdies, kita pusė – Tėviškėje, Nausėdžiuose. Kalbant apie ateitį, ji tokia trapi ir nenuspėjama, jos neišbursi ir nesugalvosi, o mes patys esame labai laikini. Tik norisi palinkėti, kad neišnyktų kultūra, renginiai, kultūros žmonės, nes šalis be kultūros – šalis be ateities.Tegul žmonės turi mylimas vietas pasivaikščioti, turi savo mylimus medžius, iš kurių pasisemtų stiprybės, tegul kiekvienas atranda galimybę išreikšti save, parodyti savo gebėjimus, ar ateiti paprasčiausiai pasišnekučiuoti. Tegul tas žmogus, nešantis kad ir mažą kultūros švieselę, būtų daugiau vertinamas, matomas, gerbiamas. Tada bus mažiau bambančių ir keikiančių visas valdžias ir savo Tėvynės namus. Gražaus Švenčių laukimo visiems, gerumo ir vilties".

"Bendruomeniškiausia šeima": Rita ir Virginijus BIELIAKAI iš Šukionių. Šiai nominacijai šeimą pasiūlė šukionietė Vilma Šulnienė ir biržietė Jūratė Ratnikienė.
Vilma ir Jūratė pasakoja: Bieliakai - draugiška šeima, jiems rūpi, kaip gyvena kaimai ir visa Lietuva. Rita – Šukionių bendruomenės pirmininkė, o jos šeima – paspirtis organizuojant renginius ir veiklas. Rita stengiasi pasirūpinti kaimo ir bendruomenės gerove ir apie tai informuoja gyventojus (kelias, vandentiekio bokštas). Šukionių renginiuose Virgis ir virėjas, ir fotografas. Sūnūs Žygimantas ir Mindaugas dažnai "dirba" vairuotojais, kai reikia pavežti senjorus į gegužines pamaldas, atlaidus koplytėlėje, renginį. Žygimantas mėgsta medžio darbus, tad medžio dirbiniai ir jų remontas – jo arkliukas. Šeima negaili savo laiko, atstovauja kaimą ir bendruomenę įvairiuose renginiuose ir akcijose. Mindaugas puikus trijų sūnų tėvas, kurio šeima nuo mažens pratinama būti bendruomeniška."
– Na, jei ne šeimos palaikymas ir pagalba, negalėčiau būti bendruomenės pirmininke, – "Biržiečių žodžiui" pripažįsta Rita Bieliakienė. Ir priduria: Vyras Virginijus fotografuoja, filmuoja renginius, paveža, nuperka, paskatina. Paremontuoja, prisuka, tik jo dėka bendruomenei malkoms pastogė pastatyta. Techniką, rakandus skolina. Sūnus Mindaugas su pavėžėjimu visad padeda, jam nesunku mojavon, į renginius visą gegužę maldininkus suvežiot. 2017 m. pavasarį parašus surinko dėl kelio asfaltavimo. Sūnus Žygimantas visada dešinioji ranka išmaniosiomis technologijomis naudojantis. Visada padeda gaminant dekoracijas – kartu sceną puošiame, Vabalninko eglutės šventei nykštukų namelį statome... šventėms suvenyrus kuriame. Marti Rita kantriai kur gali padeda, prisitaiko. Mindaugo norus visur dalyvauti palaiko. Šešuras Mykolas be darbo nenusėdi, sekmadieniais šeimynykščius savo keptomis bandelėmis, pyragais lepina. Dažnai šukioniečių šventėse dalyvauja, savo Mieliūnų irgi nepalieka be dėmesio. Vabalninko bendruomenės namuose parodoje jo šalikai megzti grėbliu gal dar iki šiol tebestovi...
Šeimoje švenčiame tik Kūčias, Kalėdas. Būna anūkų tortadieniai. Gimtadienių beveik nešvenčiam.
– Net nebesmagu, kai užvedėt, nebegaliu sustot... Mūsų abu sūnūs – kraujo donorai, davę kraujo daugiau nei 20 kartų. Čia jau nuo mano pusės donorų dinastija – mano mama buvo donorė, aš – donorė, o dabar – sūnūs, – pasakoja Rita Bieliakienė, Šukionių kaimo bendruomenės pirmininkė, Lietuvos ūkininkių draugijos Šukionių skyriaus pirmininkė.