
Naujausios
Kaimynų ginčas pažadino aplinkosaugininkus
Šiauliuose Draugystės prospekto 9b ir 9c namų gyventojai nesutaria dėl abiejų namų bendros kiemo tvarkos.
„Šiaulių kraštui“ paskambinusi šiaulietė Janina išreiškė viltį, kad paskaitę apie problemą ja susidomės, o gal ir išspręsti padės aplinkosaugininkai.
Edita KARKLELIENĖ
edita@skrastas.lt
Barščiai ir šlapimas – į kiemą
Bėda, anot į „Šiaulių kraštą“ besikreipusios šiaulietės 70 metų Janinos Rutkauskienės, kad 9b namo pirmame bute gyvenanti Antanina Baracevičienė laiku neįsirengė kanalizacijos. Todėl dabar visas buities atliekas pilanti tiesiog kieme arba patvoryje greta daržo.
Pašnekovė pirštu duria į iš tolo ant sniego raudonuojančią burokėlių sriubą, rodo į kiemo viduryje, prie pat vandens šulinėlio, išpiltą geltoną skystį, sako, kad tai šlapimas.
J. Rutkauskienei pikta, kad kaimynė teršia aplinką. Esą jei Antanina būtų prisidėjusi rengiant vandentiekį ir kanalizaciją, jokių nesutarimų dabar nebūtų. Tačiau kaimynė esą pataupiusi, todėl dabar jos išpilamų atliekų dvoką turintys kęsti visi gyventojai. Be to, prie pat kaimynų daržiuko pilamos atliekos galinčios užteršti ir augalus.
„Ir ne tik gyventojams tenka kentėti. Juk taip teršiama aplinka. Vasarą būna sarmata prieš pro šalį einančius miestiečius – smirdi iš tolo. Gi čia miesto centras“, – širsta gyventoja.
Vienas kibiras per tris dienas
Tačiau A. Baracevičienė savo ruožtu teigia, nieko tokio, kas terštų aplinką ir kankintų kaimynų uosles, nepilanti.
„Viena gyvenu, vaikai man drabužius automatine mašina išskalbia, pas juos išsimaudau. Jei per tris dienas ir išnešu kokį kibirą paplavų, negi kam kenkiu...“ – sako moteris.
Pasak ponios Antaninos, ne ji viena taip atliekų atsikrato – kanalizacijos neturintys ir dar trijų 9b namo butų gyventojai.
O neturintys esą todėl, kad čia pat gyvenantis J. Rutkauskienės sūnus, prieš kelerius metus sugalvojęs abu namus aprūpinti vandentiekiu ir kanalizacija, užsiprašė milžiniškų pinigų – dešimties tūkstančių litų.
„Tokių pinigų aš neturiu. Neturi ir kiti neprisidėję kaimynai. Negi reikėjo imti paskolą kanalizacijai?“ – sakė 17 metų 9b name gyvenanti A. Baracevičienė.
Ji užtikrino: ko jau ko, bet šlapimo į aplinką nepilanti, o einanti į lauko tualetą. Bet pripažįsta: fekalijų duobę taupanti – juk ištuštinimas brangiai kainuoja.
Aplinkosaugininkai pažadėjo veikti
Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) vyriausiasis specialistas Artūras Konderauskas, sužinojęs apie Draugystės prospekto gyventojų nesutarimus, užtikrino, kad tokia netvarka, apie kokia kalbama, toleruojama nebus. Buities atliekų, pasak jo, pilti, kur panorėjus, negalima.
Specialisto teigimu, aplinkosaugininkai, į pagalbą aiškinantis šiauliečių problemą, greičiausiai pasikvies ir Savivaldybės darbuotojus.
„Manau, vien baudomis problemos neišspręsime, teks ieškoti abiem pusėms ir miesto aplinkai naudingos išeities“, – sakė A. Konderauskas.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
TARŠA: Šiaulietė Janina Rutkauskienė sako, kad kanalizacijos bute neturinčios kaimynės bet kur pilamos paplavos užteršė bendrą šulinį.
SUMA: Antanina Baracevičienė teigia, kad kanalizacijos ir vandentiekio įrengimą inicijavęs kaimynas užsiprašė neprotingai didelės sumos. Tokių pinigų ji neturėjusi.
BUROKĖLIAI: Raudonųjų burokėlių sriuba – į patvorį.