
Naujausios
Per sportą gali ateiti pasitikėjimas savimi
Sporto klubo „Vikingas“ treneris Ovidijus Brazas stebisi, kokie „ištižę“ kartais būna šiandieniniai vaikai. Užsitupėję prie kompiuterių kai kurie nemoka net verstis kūlversčio. Tačiau treniruojami jie po truputėlį atgauna formą, įgyja pasitikėjimo savimi ir laimi net varžybas.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Trenerio treniruotės
Ovidijaus Brazo profesija visiškai nesusijusi su sportu. Ir gyvena jis ne iš įgytos profesinės veiklos. Užsiima miško verslu. Laisvą laiką skiria jaunimo treniravimui. Mat, nemažai laiko ir jėgų investavo, kad pats galėtų tai daryti ir mokyti kitus.
Treniruotis pradėjo Kelmėje, pas Petrą Klevinį. Vėliau lankė karate treniruotes Šiauliuose, pas trenerį Zenoną Budraitį. Paskui treniravosi Kaune įsikūrusiame „Titano“ klube. Šio klubo treneriai Tailando bokso pradininkai Lietuvoje.
Tailando boksas – Kelmėje kiek neįprasta sporto šaka. Tačiau ji, pasak trenerio, ypač padeda jaunimui įgyti pasitikėjimo savimi.
Kompiuterių ir biurų vaikus sunku išjudinti
„Kai aš augau, 1990 metais, buvo karate bumas, – savo pasirinkimą aiškina treneris. – Dabar mažėja sportuoti norinčių vaikų. Kai kurie atrodo tragiškai: nemoka nei bėgti, nei šliaužti, nei kristi, nei verstis kūlversčio.
Treniruotes mieliau lankytų kaimo vaikai. Tačiau juos riboja blogas susisiekimas. Mokykliniai autobusai iš karto po pamokų veža namo. Jeigu vaikai pasiliktų treniruotėse, juos turėtų namo parsivežti tėvai. Tai brangus malonumas.
Be to, kainuoja ir kiti dalykai, pavyzdžiui, bokso pirštinės: apie 60 – 70 litų), alkūnių, kojų apsaugos (pigiausios – 100 litų).“
40 entuziastų
O.Brazas prieš ketverius metus savo lėšomis įrengė treniruočių ir kultūrizmo sales „Aukuro“ vidurinėje mokykloje. Pradžioje į treniruotes rinkosi nemažai entuziastų. Vieni suprato, jog toks sportas ne jiems, kiti pasiliko.
Šiuo metu treniruotes lanko 40 žmonių. Tik penki iš jų – nuo klubo gyvavimo pradžios.
Sunkiausia, pasak trenerio, dirbti su mažais vaikais. Jų nuotaikos nuolat keičiasi. Nors antra vertus, su mažyliais dirbti ir savotiškai įdomu. Jie – imlesni, greitai mokosi, sparčiau skleidžiasi talentas.
Nors ateina silpno fizinio pasirengimo vaikai, pasak trenerio, ilgainiui jie išmoksta ir šliaužti, ir verstis kūlverstį. Treniruojasi tris dienas per savaitę.
Geresnio fizinio pasirengimo jaunuoliai greitai perima ir kovos meno gudrybes. Treneris prisimena pirmąsias varžybas. Vilius Jarulaitis ir Dainius Dikavičius ryškia persvara nugalėjo varžovus ir pelnė pirmąją vietą.
Laimėjimų buvo ir daugiau. Praėjusį pavasarį Kaune, sporto halėje, vykusiose varžybose Vilius Jarulaitis ir Eimantas Gajauskas pelnė trečiąją vietą.
Klubą lankė ir keletas merginų. Bet jos baigė mokyklas, išvažiavo į didmiesčius. Kažin ar betęsia treniruotes?
Populiarėjanti sporto šaka
O. Brazas pasakoja, jog Tailando boksas į Lietuvą atkeliavo tik 1991 metais. Jis ypatingas tuo, kad galima smūgiuoti kojom, rankom, keliais. Jaunimą žavi smūgiavimo technikos įvairovė, nemonotoniškas, mąstyti reikalaujantis sportas. Todėl jis populiarėja Lietuvoje. Atsiranda vis naujų klubų.
„Vikingų“ klubo nuotr.
TRENERIS: Patirties besitreniruodamas kituose klubuose įgijęs kelmiškis Ovidijus Brazas įkūrė savo klubą, kurį pavadino „Vikingu“.
ENTUZIASTAI: „Vikingų“ klubo entuziastai laimi varžybas, bet nebijo ir pralaimėjimų.
TRENIRUOTĖ: Treniruotėje jaunuoliai seka kiekvieną trenerio judesį.