Kiek kai­nuo­ja rug­sė­jo pir­mą­ją iš­leis­ti mo­ki­nį į mo­kyk­lą?

Kiek kai­nuo­ja rug­sė­jo pir­mą­ją iš­leis­ti mo­ki­nį į mo­kyk­lą?

APKLAUSA

Kiek kainuoja rugsėjo pirmąją išleisti mokinį į mokyklą?

Simona MEDELIENĖ, vadybininkė, su sūnumi Dangiru ir dukra Saideta:

– Brangiai. Nors ieškome mokyklinėms prekėms akcijų ir išpardavimų, sutaupyti nepavyksta. Minimaliai parengti vieną mokinį rugsėjo pirmajai kainuoja apie 500 litų. Kuprinė tarnauja vienerius ar dvejus metus, po to ji nusidėvi, batus ir drabužius vaikai greitai išauga. Batai kartais keičiami ir dukart metuose. Esame nusipirkę sąsiuvinių, aplankalų, rašymo ir piešimo priemonių, naują fizinio lavinimo aprangą, bet atėjus į penktą klasę dar reikės pirkti pratybų sąsiuvinių, gali būti ir kitų išlaidų. Teko girdėti, kad kitose Europos šalyse tėvams nereikia pirkti kanceliarinių prekių, nes visas klasėje mokiniui reikalingas priemones duoda mokykla. Tokia tvarka galėtų būti ir Lietuvoje – tai būtų tikslinė parama vaikus auginančioms šeimoms.

Vaida ALEKNAVIČIENĖ, mokytoja:

– Kadangi į mokyklą leidžiu vyresnės klasės mokinį, nereikia pirkti daug kanceliarinių prekių – vieną kitą rašiklį, sąsiuvinį, aplankalų, kurie, deja, yra labai nekokybiški ir suplyšta jau po pirmo mėnesio. Bet tokio amžiaus vaikinai nori gražių firminių drabužių, batų, sportinių batelių, todėl parengti mokinį mokyklai – nepigu. Renkantis kuklesnius drabužius ir batus gal ir būtų galima sutaupyti. Mažiau išleidžiu, kai perku internetinėse parduotuvėse. Dar didesnės išlaidos laukia tėvų, kurių vaikai studijuoja kitame mieste. Vien kambario nuoma Vilniuje studentui atsieina kelis šimtus litų per mėnesį. Kambario studentui patarčiau ieškoti iš anksto, o ne paskutinėmis dienomis. Prieš rugsėjo pirmąją būsto nuomos kainos šokteli į viršų.

Raimundas BALZA, Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius:

– Šiemet savo dvynukus leisime dar ne į mokyklą, bet į priešmokyklinę grupę darželyje. Išlaidų bus: reikės sportinių batelių, aprangos ir apavo šokiams, kanceliarinių priemonių. Kadangi vaikai lanko papildomus būrelius, reikės pasirengti ir jiems – kad nuėjęs į būrelį vaikas turėtų visas priemones ir būtų užimtas. Išlaidos vienam vaikui sudarys apie 500 litų. Kol vaikai buvo maži, jų poreikiai buvo nedideli. Vaikams augant didėja ir jų poreikiai.

Nijolė MILERIENĖ su vaikaičiu Jonu:

– Šiemet vyresnis vaikaitis pradės lankyti mokyklą ir jau turi viską, ko reikės pirmoje klasėje. Jo mama mokyklines prekes pradėjo pirkti iš anksto – net prieš dvejus metus. Rūpinosi gauti kokybiškesnių ir pigesnių prekių, kad nereikėtų permokėti ir pirkti pirmos pasitaikiusios kuprinės iš prekybos centro, kuri suplyšta po kelių savaičių. Jaunai šeimai išleisti sūnų į mokyklą padedame ir mes, seneliai – padovanojome rašomąjį stalą. Išlaidos pirmokui sudarys apie 1000 litų.Tai – nepigu. Vaikai dairosi į draugus, mato, kad turtingesnieji į mokyklą ateina gražiai apsirengę, turi gerų priemonių ir taip pat nori tokių turėti.

Rūta KATKUVIENĖ, mokytoja, su dukra:

– Patarčiau nepulti pirkti visų priemonių iš karto. Parduotuvėse visko yra, todėl galima mokinio krepšelį pildyti palaipsniui, perkant daiktus tada, kai jų prireikia.

Mano duktė eis į antrą klasę, todėl šis tas yra likę iš praėjusių mokslo metų. Pratybų sąsiuvinius nupirkome dar birželį, vietoj išaugtų drabužėlių įsigijome naujų, tad dabar labai daug išlaidų nebus. Rimtesnius pirkinius, tokius kaip rašomasis stalas, mūsų šeima planuoja iš anksto.

Kalbino Irena BUDRIENĖ, fotografavo Giedrius BARANAUSKAS