Pažeidėjus pasieks baudos po ministro apsilankymo

Pažeidėjus pasieks baudos po ministro apsilankymo

Pažeidėjus pasieks baudos po ministro apsilankymo

Penktadienį Joniškyje su dviem viceministrais apsilankęs aplinkos ministras Valentinas Mazuronis ne tik domėjosi, kaip vyksta renovacija, teritorijų planavimas, bet ir išsprendė ginčą, po kurio įspėjimus turėjo gauti Žagarės seniūnijos gyventojai, užtvėrę tvoras prie Švėtės upės.

Loreta RIPSKYTĖ

loretar@skrastas.lt

Nesutarė dėl baudimo

29 Žagarės seniūnijos gyventojai turi gauti įspėjimus nukelti tvoras nuo Švėtės upės.

Gegužės mėnesį Aplinkos apsaugos ministerijai paskelbus akciją „Tvoros“ Joniškio rajone patikrinta, ar galima prieiti prie visų vandens telkinių. Kol kas pažeidimai buvo užfiksuoti tik Žagarės seniūnijoje regioninio parko direkcijos kuruojamoje teritorijoje.

Užfiksavusi pažeidimus direkcija perdavė duomenis Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Joniškio rajono agentūrai. Jos vedėjas Romas Baltramaitis sakė, kad darbų yra pakankamai ir likusioje rajono teritorijoje, o vietoje dirbantys regioninio parko direkcijos specialistai turi tokias pat galias bausti pažeidėjus.

Nuolaidų pažeidėjams nebus

Kilusį ginčą, kas turėtų rašyti įspėjimus ir skirti baudas gyventojams, išsprendė atvykęs ministras Valentinas Mazuronis ir du viceministrai Linas Jonauskas bei Almantas Petkus.

Viceministras L. Jonauskas sakė, kad nuspręsta, jog tai darys saugomų teritorijų specialistai. Baudžiama esą bus griežtai be nuolaidų.

Anot L. Jonausko, Vilkaviškio rajone buvo panaši situacija. Žmonės teisinosi, kad gyveno soduose, ten kažkada buvo užtvenktas upelis ir prie jų namų atsirado tvenkinys, o tvoros – prie jo. Pagal įstatymą jie privalėjo tvoras nugriauti arba nukelti.

„Kas galite, ilgiau negriaukite, nes kiekvieną kartą neįvykdžius reikalavimo baudos augs, o jas išieškoti tikrai pasirūpins antstoliai. Taip baudomis papildysite šalies biudžetą“, – ironizavo V. Mazuronis, po to pridūręs, kad iš tiesų ne biudžeto papildymas svarbus, bet įstatymų paisymas ir atsakomybė.

Žemdirbiškų rajonų problemos

Pasinaudodami proga atsakingi specialistai uždavė ne vieną klausimą ir išsakė pastebėjimus.

Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausioji kraštotvarkos specialistė Regina Leknickienė sakė, kad žemdirbiški rajonai susidūrė su problema, kai valstybės mastu buvo sudaryta žemės duomenų bazė, kurioje sodybos, paupių pakrantės pateko į apleistos žemės zonas ir už jas savininkai turi mokėti dešimt kartų didesnius mokesčius.

„Ūkininkai gausiai perka žemes, į jas patenka ir senos negyvenamos sodybos, kurias jie nugriauna. Bet aplink sodybas lieka daug medžių, kuriuos jie nori išpjauti, o mes norėtume, kad išliktų gamtinis karkasas. Reikėtų koreguoti bazę, kad tokie ploteliai nebūtų laikomi apleista žeme“, – siūlė Regina Leknickienė.

Galimos problemos dėl vandenvalos projektų

UAB „Joniškio vandenys“ direktorius Raimundas Tiškevičius teiravosi, kokia galimybė būtų pratęsti terminus iki 2017 metų dėl vandenvalos projektų vykdymo.

Žagarėje rangovas darbus baigs tik 2015 metų vasarį, o 563 vartotojai turi būti prisijungę iki 2015 metų gruodžio 31 dienos. Tai padaryti praktiškai beveik neįmanoma, ypač žinant vietos gyventojų finansines išgales.

Viceministras Almantas Petkus atsakė, kad finansinis periodas baigėsi 2013 metais, projektams užbaigti dar buvo skirti dveji metai, tad laikotarpio pratęsimo galima tikėtis nebent teoriškai. Kitu atveju, neužbaigus projektų, laukia atgalinis procesas: grąžinti ES lėšas.

Autorės nuotr.

„NAUDA": Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis ironizavo, kad tie, kas gali, tegul ilgiau nenukelia tvorų: jie sulauks daugiau baudų ir taip papildys biudžetą.

ĮSPĖJIMAI: Viceministras Linas Jonauskas sakė, kad įspėjimus gyventojams, užstačiusiems tvoras prie vandens telkinio Žagarėje, rašys saugomų teritorijų tarnybos atstovai.