
Naujausios
Ir ką gi, sulaukė užtarnauto poilsio, ir prasidėjo pensininko dienos kaip žydėjimas vyšnios, šviesios, nerūpestingos. Paskui ir savaitės, ir mėnesiai...
Bet ne metai. Pajuto žmogus, kad iki išsvajotos laimės vis dėlto kai ko trūksta. Neilgai mąstęs suprato, ko -- veiklos. Kiek gi galima drybsoti ant sofos ir spoksoti į televizorių ar žingsniais matuoti daugiabučio kambarį.
Taigi, ką veikti? Bėda ta, kad žmogus neturėjo jokio pomėgio. Draugai ir kaimynai patarimus dalijo negailėdami. Tačiau -- drožti šaukštus, šokti, dainuoti, vaidinti, piešti reikia sugebėjimų, medžioti, žvejoti, sportuoti reikia potraukio, anūkams auklėti -- kantrybės. Vienas kaimynas pasikvietė žmogų prasiblaškyti į savo garažą. Iš pradžių technikos mėgėjų kompanijoje žmogui buvo gana įdomu, bet po kelių ar keliolikos vizitų jis pasitraukė dėl kenksmingų sąlygų (stiprių skysčių).
Dėl neturėjimo ką veikti ėmė visokios mintys lįsti jam į galvą: ir tą skauda, ir tą diegia, ar tik man ne... tiek to, įtariamų ligų nevardysiu. Mano diagnozė tokia: žmogų prislėgė depresija.
Bet štai žadėtoji laiminga pabaiga.
Žmogų išgelbėjo žmona. Jei nebūtų turėjęs žmonos, būtų galėjusi išgelbėti ir kita kokia su juo gyvenanti moteris. Be moters tokia laiminga pabaiga neįmanoma.
Taigi, jo brangiausioji tarsi pasakų fėja ėmė jį gydyti, pasitelkdama stebuklingus burtažodžius:
Ateik. Nueik. Nunešk. Išnešk. Parnešk. Paduok. Užkelk. Nukelk. Palaikyk. Pristumk. Atitrauk. Ištrauk. Sukrauk. Iškrauk. Prisuk. Atsuk. Suklijuok. Prikalk. Įjunk. Išjunk. Atidaryk. Uždaryk. Surink. Sudėk. Nuvalyk. Suvyniok. Išvyniok. Padžiauk...
Ir dabar žmogui depresijos nė padujų, o su ja dingo ir įtariamų ligų simptomai. Nors nieko nedirba, jis visą dieną sukasi it vijurkas ir pavakarieniavęs vėl kaip kadaise drimba ant sofos ir televizoriaus ekrane drioksint bomboms užmiega kūdikio miegu. Ramus, nes žino, kad rytoj tikrai nenuobodžiaus.