Konteineriai žaliosioms atliekoms per prievartą nebrukami

Konteineriai žaliosioms atliekoms per prievartą nebrukami

SKAITYTOJAI KREIPIASI

Konteineriai žaliosioms atliekoms per prievartą nebrukami

Pagryžuviškis nepriėmė Kelmės vietinio ūkio atvežto konteinerio žaliosioms atliekoms. Tačiau išgirdęs, jog mokėti už šių atliekų surinkimą vistiek reikės.

Vietinio ūkio atstovas paaiškino, jog per prievartą konteineris niekam nebrukamas, o rinkliava už šiukšlių išvežimą, šį konteinerį paėmus, nedidėja.

Regina MUSNECKIENĖ

reginamus@skrastas.lt

Žolę sušeria triušiams ir antims

Į redakciją paskambino pasipiktinęs pagryžuviškis Antanas Dubinas. „Po Pagryžuvį vežioja rudus konteinerius žolėms, – pasakojo vyras. – Mes keli kaimynai tų konteinerių atsisakėm. Kam reikia? Ar kaime nėra kur dėti žolių? Turiu triušių, ančių. Sušeriu visas žoles. Bet konteinerių vežiotojai pasakė, kad po metų vistiek reikės mokėti už žolių išvežimą – imsi ar neimsi tą dėžę. Iš ko mokėti, kad invalidumo pašalpos negaunu nė 350 litų?“

Kol kas papildomo mokesčio nėra

Laikinai UAB „Kelmės vietinis ūkis“ direktoriaus pareigas einantis Eugenijus Plučas paaiškino, jog konteineriai žaliosioms atliekoms per prievartą nebrukami. Ir jokio papildomo mokesčio nei už konteinerį, nei už jo išvežimą kol kas nėra. Iš aplinkos ministerijos rajonas gavo 4200 tokių konteinerių. Jie ir dalijami didesnėse, prie kelio esančiose gyvenvietėse. Pernai Kelmės miesto gyventojams išdalyta 2000 tokių konteinerių.

„Mes tik įspėjame gyventojus, jog netoleruosime į bendro naudojimo konteinerį metamų žolių, – sakė E.Plučas. – Mokestis už rinkliavą kol kas liks toks pat – 5 litai už mėnesį vienam žmogui. Konteinerius su žaliosiomis atliekomis gyvenvietėse išvešime vieną kartą per mėnesį, mieste – du kartus.“

Gauta ir 880 kompostavimo dėžių. Jos skirtos žaliąsias atliekas kompostuoti. Tokių dėžių užsisakė Pašiaušės, Budraičių ir kitų kaimų gyventojai. Kompostavimo dėžės jiems bus duodamos vietoj žaliųjų atliekų konteinerių.

Siekiama mažinti atliekų

Pasak E.Plučo, dalijant papildomus konteinerius, siekiama mažinti į sąvartynus išvežamų atliekų. Po kelerių metų jų į sąvartynus turėtų nukeliauti 50 procentų mažiau negu dabar. Todėl ateityje atliekas rūšiuoti norintiems žmonėms bus duodami dar du papildomi konteineriai – stiklui ir plastmasei.

Turėdami konteinerius žmonės palaipsniui įpranta rūšiuoti atliekas. Antai pernai Kelmėje 150 gyventojų atsisakė konteinerių žaliosioms atliekoms.

Bendrovė „Kelmės vietinis ūkis“ surinko juos atgal. Šiemet šie gyventojai vėl prašo kad atvežtų, nes pamatė, jog kaimynai sėkmingai jais naudojasi.

Autorės nuotr.

RŪŠIAVIMAS: Aikštelėje dar saugoma keli šimtai 240 ir 140 litrų talpos konteinerių žaliosioms atliekoms. Laikinai einantis „Kelmės vietinio ūkio“ bendrovės direktoriaus pareigas Eugenijus Plučas sako, jog prasideda žaliųjų atliekų sezonas. Konteinerius reikia išdalyti žmonėms. (klfo rusiavimas)