
Naujausios
Liepos 25-osios vakarą į Likėnų parką rinkosi dainuojamosios poezijos mylėtojai. Pirmą kartą Biržų rajone įvyko mažasis dainuojamosios poezijos festivalis „Likėnų versmės“, kurį organizavo VŠĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės Likėnų reabilitacijos ligoninės darbuotojai.
Dainuojamosios poezijos festivalis rajone – sena biržiečių svajonė. Gal ir šįmet jis taip ir būtų likęs tik svajone, jei ne VŠĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės filialas Likėnų reabilitacijos ligoninė, gydymo įstaigos vadovai ir ligoninėje bibliotekininke dirbanti mūsų kraštietė Rita Venskūnienė. Kūrybinga moteris, kolektyvui padedant, išdrįso surengti festivalį. Jis skirtas jubiliejiniams poeto Pauliaus Drevinio metams – rudenį minėsime jo gimimo šimtąsias metines.
Renginys pradėtas muzikanto ir dailininko Jurio Baliūno (Jurės) darbų parodos „Paveikslų muzika“ atidarymu Likėnų mineralinio vandens biuvetėje.
Netrukus gausus būrys klausytojų išskubėjo į Likėnų vasaros estradą parke, tvenkinio papėdėje. Į susirinkusiuosius kreipėsi VŠĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas. Jis pastebėjo, jog bardų festivaliu pradedamas renginių ciklas „Menas gydo“
Sveikinimo žodį tarė Biržų rajono meras Vytas Jareckas. Abu vadovai vieningai sutarė, jog meno terapija gydo sielą, todėl labai svarbu išsaugoti parką, rūpintis kultūriniu kurortinės vietovės gyvenimu.
Prieš pradedant festivalį, Biržų J. Bielinio bibliotekos darbuotoja, buvusi poeto kaimynė, literatė Liuda Prunskienė visus supažindino su poeto Pauliaus Drevinio biografija.
Pirmieji į sceną išėjo dainuojamosios poezijos atlikėjai iš Biržų – Laima ir Artūras Aukštuoliai, patys kuriantys muziką biržiečių literatų eilėms. Rūškanas to vakaro dangus iškart „atsiliepė“ – prapliupo lietumi. Pamiršę skėčius klausytojai suskubo slėptis: vieni bėgo į biuvetę ir ieškojo šiltos arbatos puodelio, kiti būriavosi netoli pastatytoje palapinėje, kur eiles skaitė ir apie poetą Paulių Drevinį vaizdžiai pasakojo literatas Algirdas Butkevičius, treti, permerkti lietaus, išvažiavo namo. Muzikantai labiausiai nerimavo dėl savo muzikos instrumentų – akustinėms gitaroms ar fleitoms lietus – ne draugas. Renginio dalyviai vieningai sutarė, kad virš vadinamosios Likėnų vasaros estrados reikalingas nors mažas stogelis, apsaugantis atlikėjus nuo lietaus.
Debesiui nuslinkus, šiltam vasaros vėjui greitai nudžiovinus suolelius, ištikimiausi festivalio klausytojai vėl grįžo prie tvenkinio, kur suskambo gitaros. Vienus muzikantus ir dainininkus keitė kiti. Ant vandens besisupant valtelėms, scenoje pasirodė Kastytis Petryla, Leonidas Čiudaras, Irina Šakuro su vaikais, Sigitas Paliulis, Eduardas Juknevičius. Poeziją skaitė literatė Virginija Virkutienė ir skaitovas Salvijus Lansbergas.
Prie netoliese buvusio „poetų suolelio“ klausytojai išbandė laimę – galėjo išsitraukti tik jiems skirtą eilėraščio posmą, buvo paraginti ir patys išbandyti savo kūrybines galias.
Po dainuojamosios poezijos festivalio koncerto kalbinti biržiečiai džiaugėsi renginiu, tikėdami, jog jis išaugs į didįjį festivalį. Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos laikinoji direktorė Ramutė Petronytė sakė bibliotekininkei Ritai Venskūnienei seniai siūliusi suorganizuoti festivalį. Likėnų parkas yra puiki vieta tokiems renginiams.
Muzikantas Eugenijus Gražys irgi džiaugėsi sumanymu suburti bardus, tačiau pastebėjo, jog dainuoti grojant akustinėmis gitaromis ant vandens telkinio – pavojinga. Instrumentai esą gali išsiderinti.
Biržietė verslininkė Giedrė Užkurėlytė buvo nustebinta susirinkusių klausytojų gausa. „Jei ne lietus – renginys būtų tobulas“, – kalbėjo Giedrė. Ji džiaugėsi, jog ne tik turėjo galimybę išgirsti puikių atlikėjų, bet ir galėjo daug sužinoti apie Biržų krašto poetus ir taip praplėsti savo akiratį.
Ūkininkė Kristina Milišiūnienė gyrė festivalio idėją ir jo vietą, bet pastebėjo, jog bardų dainos galėtų kuo puikiausiai skambėti ir jurtoje jų ūkyje. Moteris sakė, jog Biržams labai reikia daugiau kamerinių renginių, o erdvių jiems vykti nestinga, tereikia organizatoriams gerai pasukti galvas.