
Naujausios
Renginys vyko Saločių parke. Be pačių salotiečių bei mūsų rajono mokinių atvyko ir pulkelis Rokiškio JŪR (jaunųjų ūkininkų ratelių) asociacijai priklausančių ir įvairiose rajono mokyklose besimokančių mokinių ir jų vadovė – asociacijos pirmininkė Rita Vaitiekauskienė.
Renginio dalyviai negaišdami susirado sau patinkančias vieteles pavėsyje, įsikūrė, pasiskirstė komandomis (iš viso – 15 komandų po 6- 8 mokinius) ir kaipmat buvo pakviesti šventiškai pradžiai. Visus dalyvius pasveikino Saločių seniūnijos vadovas, naujai išrinktas rajono vadovas, gimnazijos direktorė. Projekto koordinatorė mokytoja Aušra Šamelienė trumpai apibūdino projektą, pasiūlė gerą pusdienį aktyviai ir maloniai praleisti gamtoje jos neteršiant.
Veikla prasidėjo mokyklų prisistatymu, o jau tada visą pulką mokinių savo linksmumu ir betarpišku bendravimu papirko Pasvalio rajono Namišių kultūros namų folklorinis ansamblis „Gaspadorė“. Ansambliečiai susirinkusiuosius mokė liaudies šokių ir žaidimų. Stebėtojų beveik neliko, visi norėjo šokti, žaisti. Aikštelė pasidarė per maža, teko daryti du ratus.
Renginio dalyviai smagiai laiką leido neteršdami gamtos. Atėjus pietų metui, visi buvo pavaišinti skania žirnių koše, kurią kabino mediniais šaukštais iš popierinių dubenėlių. O ištroškusieji galėjo eiti prie specialiai atgabentų talpų ir kiek tik nori gerti vandens iš popierinių stiklinių. Paklausta renginio organizatorė sakė, jog ekologiškų indų ieškoti teko važiuoti į Panevėžį. Vietiniuose prekybos centruose dažniausiai tėra tik plastikiniai vienkartiniai indai.
Pasistiprinę visi pabuvo ramiai, pasiklausė Rokiškio JŪR asociacijos pirmininkės Ritos Vaitiekauskienės paskaitos „Kur žemės vidurys“. O tada vėl aktyvi veikla – stotelių labirintas. Kiekviena komanda gavo parko žemėlapį. Jame buvo sužymėtos stotelės ir nurodyta, kokia tvarka, kad nebūtų susigrūdimo, komanda turi apsilankyti kiekvienoje ir per numatytą laiką atlikti užduotis. Kokias – sufleruoja stotelių pavadinimai. Oho, kokia dalykų integracija buvo! Vaikai turėjo ir galvas pasukti, smegenėles pamankštinti, ir pasportuoti, ir padainuoti, ir gražių darbelių padaryti, ir paskaičiuoti... Smalsumą skatino stotelių pavadinimai: „Smegenūzai“, „Gėlės iš vielutės“ , „Tapyba gamtinėmis medžiagomis“, „Olimpiečiai“, „SOL – LA“, „Žaidimų loterija“, „Pažink ir sukurk istoriją aplinkoje“, „Kryžiažodis“, „Mįslių tėvas klane guli“...
Lenktynių nebuvo, niekas vietų neskirstė, bet mokiniai užduotis atlikinėjo azartiškai, susidomėję. Pavyzdžiui, kai kam buvo įdomu sužinoti, kaip galima vasarą atnaujinti baltą rūbą arba jį pataisyti, kai atsiranda neišvaloma dėmė. Ogi paimti kokį augaliuką, ant jo uždėti norimą pagražinti audinį gerąja puse ir per jį plaktuku sudaužyti augalėlį. Vaikai kraipė galvas stebėdamiesi, kokius šedevrus galima išgauti. Ypač gražiai audinį nudažė įvairiaspalvis našlaitės žiedas. Užsiėmimui vadovavusi mokytoja tikino, kad gautas žiedas ar kiti augaliukai neišsiskalbs.
Nors termometro stulpelis buvo arti 30 laipsnių padalos, karštį įveikti visiems padėjo gera nuotaika, įdomios ir įvairios užduotys. Artėjant susitikimo pabaigai girdėjosi balsų, jog kai kurie mokiniai dar mielai paviešėtų Saločių parke.
Renginio organizatoriai gražiai padėkojo dalyviams, namo išleido įteikę atminimui dovanų ir palinkėję nepamiršti, kad laiką gamtoje galima leisti įdomiai ir neteršiant gamtos. Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinės mokyklos mokiniai dėkingi, kad buvo pakviesti.
