„Rubensiškos lėlės“ šmaikščiai protestuoja prieš dietas

„Rubensiškos lėlės“ šmaikščiai protestuoja prieš dietas

„Rubensiškos lėlės“ šmaikščiai protestuoja prieš dietas

Šiaulių suaugusiųjų dailės ir dekoravimo studijoje „Menoja“ penktadienį atidaryta studijos lankytojų kūrybos paroda “Rubensiškos lėlės“. Dvidešimt penkios “rubensiškų formų“ lėlės — studijos lankytojų žaidimas menu ir protestas prieš įgrisusias dietas ir “kaulų vyniotinių“ kultą.

Rita ŽADEIKYTĖ

rita@skrastas.lt

Dietos „užkniso“

„Atėjo pavasaris ir visos puolė laikytis dietų. O mes nutarėme pašmaikštauti, sakydamos “dietoms — ne“. Dietų kultas “užkniso“, atsibodo “kaulų vyniotiniai“. Pabandėme nulipdyti apkūnias moteris ir parodyti, kokios jos gali būti mielos, seksualios, šmaikščios ir gražios“, — sakė studijos “Menoja“ vadovė Ineta Vaitekūnienė.

Studijos lankytojos porą mėnesių linksmai žaidė su „rubensiškų formų“ lėlėmis. 25 parodoje eksponuojamos lėlės — skulptūrėlės kurtos iš modelino ir papjė mašė.

Dalis studijos lankytojų, pasak studijos vadovės I. Vaitekūnienės, atsisakė kurti „storules“ ir lipdė “manekenes“.

„Bet kai pamatė jau sukurtas mielas “storuliukes“, pradėjo gailėtis, bet jau buvo vėlu pakliūti į parodą“, — juokėsi studijos vadovė I. Vaitekūnienė.

Malonumas kurti

„Studiją lankančios moterys patyrė didžiulį kūrybos malonumą, buvo labai linksma kurti tokią kolekciją, žaisti fantazija“, — sakė I. Vaitekūnienė.

Į parodos atidarymą atėjo tik dvi lėlių autorės studijos lankytojos Rasa Mažeikienė ir Edita Varnelienė. Jos tikino, kad buvo labai smagu kurti „storuliukes“, nes tai buvo nauja patirtis. R. Mažeikienė, dirbanti vienoje iš draudimo bendrovių, studiją lanko pusantrų metų, skulptūrą — lėlę kūrė pirmą kartą.

Valstybės tarnyboje dirbanti E. Varnelienė yra baigusi Telšių taikomosios dailės technikumą, prie meno yra prisilietusi, todėl šiai parodai sukūrė ne vieną lėlę— skulptūrą.

STORULIUKĖ. Viena parodos „storuliukė“ sukurta gulinti ir visai nesigėdijati savo apkūnumo. 

 

ELEGANCIJA: Skulptūrėlės elegantiškos, romantiškos, pasipuošusios.

KŪRĖJOS: Rasa Mažeikienė (kairėje) ir Edita Varnelienė prisipažino, kad joms buvo labai smagu kurti apkūnias lėles.

RUBENSAS: Flamandų dailininkas Piteris Paulius Rubensas į meną „atvedė“ apkūnių formų moteris, meno istorijoje vadinamas “rubensiškomis“ moterimis. Šiaulietės sukūrė “rubensiškų“ formų lėles, protestuodamos prieš dietas. 

 

GROŽIS: Studiją lankančios moterys pabandėme nulipdyti apkūnias moteris ir parodyti, kokios jos gali būti mielos, seksualios, šmaikščios ir gražios.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.