
Naujausios
Socialiniams darbuotojams didesnių atlyginimų nežadėjo
Rajono socialiniai darbuotojai savo profesinę šventę paminėjo Radviliškio kultūros centre jiems surengtoje šventėje.
Čia geriausiems socialinio darbo žinovams dėkota už sunkų darbą, rūpestį bei kantrybę, tačiau didesnių atlyginimų nežadėta.
Laima AGANAUSKIENĖ
alaima@skrastas.lt
Darbas – sunkus, atlygis – menkas
Užvakar į savo profesinę šventę miesto Kultūros rūmuose susirinko būrys šventiškai nusiteikusių, pasipuošusių rajono socialinių darbuotojų.
Deja, šių žmonių darbo kasdienybė yra kitokia. Nė vienam iš jų nepavyksta išvengti stresinių, nemalonių, o kartais ir pavojingų situacijų.
Dažnas socialinis darbuotojas pasakys, kad jiems tenka lankyti ne tik malonius, bendravimo išsiilgusius senukus, bet neretai ir stoti mūru nuo smurtaujančio tėvo ginant jo šeimą, vaikus.
Ne vienam šių žmonių socialinių įgūdžių neturinčias šeimas teko mokyti paprasčiausių buitinių ir gyvenimiškų dalykų, raginti mamas gyventi švariau, geriau prižiūrėti vaikus.
Bėda ta, kad už savo darbą socialiniai darbuotojai retai kada sulaukia padėkų. Savivaldybės Socialinio skyriaus vedėjo Dariaus Brazio teigimu, būna tokių atvejų, tačiau jie yra išimtiniai.
Galbūt todėl socialinių darbuotojų profesinėje šventėje, be sveikinimo žodžių ir padėkų, buvo dėkojama ir už šių žmonių kantrybę bei supratingumą.
D. Brazys prognozavo: jei šis sunkus darbas netaps geriau apmokamas, ne už kalnų tie laikai, kai ims trūkti socialinių darbuotojų.
Šventėje dalyvavęs kraštietis Seimo narys profesinę šventę švenčiančius socialinius darbuotojus „paguodė": jeigu jiems už jų sunkų darbą nebuvo atlyginta šioje Seimo kadencijoje, bus atlyginta danguje.
Padėkojo geriausiems
Šventėje padėkos raštais pagerbtas būrelis geru darbu išsiskiriančių darbuotojų.
Pasveikintos Šeduvos globos namų vyriausioji slaugytoja Regina Kapučinskienė, vyriausioji socialinė darbuotoja Edita Karalienė, socialinė darbuotoja Diana Krivickienė, socialinio darbuotojo padėjėjos Rasa Pilipavičienė, Vitalija Žičkienė, Polekėlės globos namų socialinio darbuotojo padėjėja Janina Juodeikytė, vyriausioji socialinė darbuotoja Lina Andriulienė.
Padėkota Radviliškio vaikų globos namų „Nykštukas“ socialiniams darbuotojams Tomai Tučkienei, Robertai Tkačuk ir Deividui Dargužui, Psichikos sveikatos centro socialinei darbuotojai Jūratei Prielaidienei, Dienos užimtumo skyriaus socialinei darbuotojai Miretai Banaitienei ir padėjėjai Violetai Paltarokienei.
Apdovanojimai įteikti Socialinės paramos skyriaus specialistėms Jūratei Bredulskienei, Sigitai Tamašauskienei, Agnei Grabauskienei.
Vyrų – vos du
Rajono socialinėje sferoje darbuojasi per 200 darbuotojų. Socialiniams darbuotojams tenka prižiūrėti vienišus, ligotus senukus, jie prižiūri iš lovos nepasikeliančius ligonius, kur jiems teikiama integralioji pagalba, dirba su socialinės rizikos šeimomis.
Nemažame moterų būryje šį nelengvą darbą dirba tik du vyrai, nors socialinių įstaigų vadovai mielai priimtų jų daugiau, kadangi neretai prireikia būtent vyriško autoriteto, logikos, svaraus žodžio, o kartais ir jėgos, kai nuo smurtautojo prireikia apginti, pavyzdžiui, jo vaikus.
Skyriaus vedėjo D. Brazio teigimu, ne tik specifiniai šio darbo sunkumai išgąsdina vyriškos lyties atstovus.
Juos atbaido ir materialiniai dalykai – ne paslaptis, kad socialinių darbuotojų atlyginimai nėra tokie, kokie turėtų būti mokami už šį darbą, nors pastaruoju metu jie šiek tiek ir padidėjo.
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro, kuriame darbuojasi per 60 socialinių darbuotojų, direktorės pavaduotoja Žydrūnė Plungienė dar anksčiau yra sakiusi, jog socialiniu darbuotoju gimstama, nes tik tokio darbo pašaukimą turintis žmogus pajėgia išlaikyti jam tenkantį fizinį, o labiausiai – psichologinį krūvį.
Anot jos, socialinis darbuotojas privalo būti sąžiningas, nes dirbti reikia ir su pinigais, turi suprasti seną žmogų, mokėti išklausyti jį ir dar – turėti vairuotojo teises, nes dažnai socialiniam darbuotojui neįmanoma savo teritorijos aplėkti pėsčiam ar dviračiu.
Darbas patinka
Nedaug tarp socialinių darbuotojų ir jaunimo, tačiau Šiaulėnų seniūnijos socialinis darbuotojas Tomas Danyla sakosi įsėdęs į savo roges.
Bemaž metus seniūnijoje besidarbuojantis jaunuolis, kolegijoje įgijęs socialinio darbotojo kvalifikaciją ir savo žinias tobulinantis universitete, dirba su seniūnijos socialinės rizikos šeimomis.
Iš 20-ies šeimų, su kuriomis jis dirba, 15 yra stiprios rizikos, tačiau jaunuolio tai neišgąsdino. Pasak jo, socialinis darbuotojas vyras turi ir savų privalumų – jis yra konkretesnis, greičiau priimantis reikiamą sprendimą.
Nuo pat įkūrimo, jau 18 metų Šeduvos globos namuose dirbanti vyriausioji slaugytoja R. Kapučinskienė sako, jog socialinis darbuotojas turi išmokti mylėti savo artimą kaip pats save – tik tada jis bus savo darbo profesionalas. Savo kolegėms moteris linkėjo stiprybės, optimizmo ir nedaryti kitam žmogui to, ko pats nenorėtum gauti.
Autorės nuotr.
LINKĖJIMAS: 18 metų Šeduvos globos namuose dirbanti vyriausioji slaugytoja Regina Kapučinskienė (priekyje) kolegėms linkėjo stiprybės ir optimizmo jų nelengvame darbe.
PADĖKA: Padėkos raštu apdovanotas Radviliškio vaikų globos namų „Nykštukas“ socialinis darbuotojas Deividas Dargužas – vienas iš dviejų rajono socialinių darbuotojų vyrų.
DARBAS: Psichikos sveikatos centro socialinei darbuotojai Jūratei Prielaidienei dėkota už už gerą ir sąžiningą darbą.