
Naujausios
Policijos komisariate – naujos pertvarkos
Radviliškio rajono policijos komisariate nuo rugsėjo – naujos struktūrinės pertvarkos. Jos suneramino kai kuriuos rajono Tarybos narius: ar bus užtikrinta tvarka ir suvaldytas nusikalstamumas?
Laima AGANAUSKIENĖ
alaima@skrastas.lt
Rajone – keturios teritorijos
Laikinasis Radviliškio rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Malatokas rajono Tarybą supažindino su komisariato struktūrinėmis pertvarkomis.
S. Malatokas informavo, jog komisariate nebeliks Kriminalinės ir Viešosios policijos skyrių. Vietoj jų steigiami du nauji skyriai – Veiklos ir Reagavimo.
Veiklos skyriuje numatyti 47 etatai, Reagavimo – 40.
Didžiausi pakeitimai laukia Veiklos skyriaus. Organizuojant darbą Veiklos skyriuje, rajonas suskirstytas į keturias teritorijas.
Pirmoji ir antroji teritorija – Radviliškio miestas ir Radviliškio seniūnija (teritorijas skirs Gedimino ir Dariaus ir Girėno gatvės), trečioji teritorija – Šeduvos, Aukštelkų, Pakalniškių, Sidabravo ir Tyrulių seniūnijos, ketvirtoji – Baisogalos, Grinkiškio, Skėmių, Šaukoto ir Šiaulėnų seniūnijos.
Kiekvienoje teritorijoje dirbs po šešis buvusios viešosios ir kriminalinės policijos pareigūnus.
„Numatyta, kad jie 50-70 procentų savo darbo laiko privalės būti teritorijoje, tai yra, patruliuoti, užtikrinti viešąją tvarką, bendrauti su seniūnijomis, gyventojais, rūpintis eismo saugumu, suteikti neatidėliotiną pagalbą asmenims, gavę pranešimą apie padarytą teisės pažeidimą, reaguoti į jį, vykdyti individualią prevenciją, dirbti su rizikos asmenimis, nepilnamečiais, o likusį darbo laiką – tvarkyti dokumentus“, – naujojo skyriaus pareigūnų pareigas vardijo S. Malatokas.
Seniūnijose dirbs „šerifai“
Laikinojo viršininko tikinimu, po veiklos organizavimo pakeitimų, gyventojai dažniau matys patruliuojančius policijos pareigūnus ir bet kada galės kreiptis į juos pagalbos.
S. Malatokas pripažino, jog gyventojai buvo įpratę seniūnijose matyti apylinkių inspektorius, į kuriuos galėdavo kreiptis bet kokiu klausimu ir žinojo, kur juos rasti, kokiu telefonu paskambinti.
Anot komisariato vadovo, dabar gyventojai galės kreiptis į grupės vyresnįjį pareigūną, kurio kontaktai bus visose seniūnijose ir policijos komisariato interneto tinklapyje.
Vyresnysis pareigūnas, atsižvelgdamas į kolegų užimtumą, paskirs pareigūną, kuris padės išspręsti rūpimą problemą.
„Trumpai tariant, dabar keliose seniūnijose bus vienas šerifas ir po 5-6 jo padėjėjus“, – sakė S. Malatokas.
Taip pat numatyti du bendruomenių pareigūnų etatai ir trys darbuotojai, kurie nagrinės kelių eismo taisyklių pažeidimus.
Abejonės pertvarkų pliusais
Tarybos narys Vaidas Smalinskas domėjosi, kiek darbuotojų dirbs komisariate po pertvarkų.
S. Malatokas patikino, jog po struktūrinių pertvarkymų etatų skaičius komisariate nesikeis – kaip buvo 87, tiek ir liks. Šiuo metu komisariate yra 15 laisvų etatų.
Nei Baisogaloje, nei Šeduvoje policijos nuovadų nebeliks, dėl atsilaisvinusių patalpų esą dar neapsispręsta, bet, ko gero, jų policijai nebereikės.
„Norėjau paklausti, tai kur Baisogaloje sėdės šerifas, ar jis bus anoniminis, kad bus skelbiamas tik jo telefonas ir apylinkių inspektorių bei nuovadų nebeliks. Anksčiau turėjome „daboklę“ (areštinę) Radviliškyje, o dabar pažeidėjus iš Baisogalos vežame į Šiaulius. Tai gal Baisogaloje bus ir nuovada, ir areštinė, nes tokio neūkiškumo kaip dabar dar nesu matęs“, – naująja tvarka piktinosi baisogalietis politikas.
S. Malatoko teigimu, vyresnysis pareigūnas pagal nustatytą grafiką tam tikromis valandomis bus seniūnijoje ir priiminės gyventojus, o vėliau jam bus galima skambinti bet kuriuo paros metu mobiliojo telefono numeriu.
„Tai per kiek laiko atvažiuos policija po to, kai Šeduvoje nebeliko nuovados, jei, pavyzdžiui, parduotuvėje bus sučiuptas vagis?“, – teiravosi Šeduvoje verslą turintis Jurgis Baublys.
S. Malatokas užtikrino: ilgai laikyti ilgapirščio esą nereikės – į įvykio vietą atvyks artimiausias ekipažas, nes policijos pareigūnų dienomis dabar patruliuos daugiau, jų mažiau bus tik naktimis, kai nusikalstamų veikų įvykdoma statistiškai mažiau.
Policijos komisariato vadovo taip pat prašyta dažniau pasiųsti patrulius į „karštesnius“ miesto taškus, kur įvyksta daugiau viešosios tvarkos pažeidimų, kur gyventojai ne visada jaučiasi saugūs. Tai – miesto centre, šalia Savivaldybės pastato esantis parkas, teritorija šalia senųjų miesto kapinių ir kitos.
Politikus domino, ar užteks pareigūnams kompetencijos, kada jiems teks dirbti kitokį darbą ir atlikti kitas funkcijas nei iki šiol?
Anot S. Malatoko, pareigūnai yra mokomi, tad kompetencijos užteks.
Autorės nuotr.
TEIGINYS: Radviliškio rajono policijos komisariato vadovybė tikina: dienomis policijos pareigūnų dabar patruliuos daugiau.