Kelmiškiai pakartojo kelionę į Baltijos kelią

Kelmiškiai pakartojo kelionę į Baltijos kelią

Kelmiškiai pakartojo kelionę į Baltijos kelią

Praėjusio šeštadienio popietę didžiulis būrys kelmiškių važiavo į Pasvalio rajoną, Talačkonis, paminėti Baltijos kelio 25 – mečio. Toje vietoje prieš ketvirtį amžiaus kelmiškiai įsijungė į gyvąją pasipriešinimo okupacijai grandinę ir susikibo rankomis su kitais Baltijos valstybių žmonėmis. Baltijos kelio akcija kelmiškių įamžinta paminkliniu akmeniu.

Regina MUSNECKIENĖ

reginamus@skrastas.lt

Važiavo beveik šimtas žmonių

Išlydėti į Baltijos kelią susiruošusių kelmiškių į Atgimimo aikštę, esančią prie Kultūros centro, susirinko nemažas būrys žmonių.

Aikštėje iškeltos trijų Baltijos valstybių vėliavos, kurias įnešė tautiniais drabužiais apsirengę jaunuoliai. Susikibę rankomis susirinkusieji sugiedojo Lietuvos himną.

Į susirinkusius kreipėsi rajono meras Vaclovas Andrulis. Apie Baltijos kelio, kuriame, nutiesę 620 kilometrų gyvąją žmonių grandinę nuo Vilniaus iki Talino, rankomis susikibo du milijonai žmonių, ir kuris įrašytas į „Unesco“ tarptautinį registrą „Pasaulio atmintis“, prasmę bei reikšmę kalbėjo Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Jadzė Gaupšienė.

Žemaitės viešosios bibliotekos direktorė Rita Grišienė perdavė kelionėn išvykstantiems prie bibliotekos kabojusią dėžutę, į kurią kelmiškiai galėjo mesti lapelius su savo palinkėjimais Lietuvai.

Palinkėjimams buvo išdalyta 12 dėžučių. Po vieną nuvežta į kiekvieną seniūniją ir dvi pakabintos Kelmės mieste. Iš visų dėžučių palinkėjimai sudėti į vieną dėžę iškeliavo į Talačkonis.

Dar kartą pabūti ar pirmą kartą pamatyti tą vietą, kur išreikštas pasipriešinimas okupantui išvyko du autobusai kelmiškių. Dar būrelis rajono gyventojų vyko savo transportu ir prie visų prisijungė Talačkonyse.

Dalijosi duona

Talačkonyse prie kelmiškių Baltijos kelio atminimui pastatyto paminklinio akmens rajono meras padėjo gedulo puokštę. Tylos minute pagerbti Baltijos kelyje dalyvavę, bet šios dienos jau nesulaukę žmonės.

Laukdami, kol juos aplankys delegacija iš Vilniaus, kelmiškiai užkūrė laužą, susikibę rankomis dainavo tremtinių ir kitokias lietuviškas dainas. Jiems padėjo drauge važiavusi meno vadovė Genė Penikienė.

Prie kelmiškių prisijungė ir vietos gyventojai. Bendrauta su paminėti Baltijos kelio atvykusiais radviliškiečiais.

Delegacija iš Vilniaus atvežė palaimintą duoną. Baltijos kelio dalyviai nudžiugo pamatę vieną iš Baltijos kelio organizatorių ir koordinatorių Angonitą Rupšytę. Kartu su ja atvyko ir Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas bei Seimo kancleris Jonas Mileris.

Kelmės rajono meras įrašė palinkėjimą Lietuvai Baltijos kelio knygoje. Kelmiškių palinkėjimų dėžutė įdėta į bendrą iš visų kraštų surinktų palinkėjimų dėžę.

Meras raikė ir išdalijo palaimintą duoną. Nors pliaupė lietus, tai negadino kelmiškių nuotaikos. Daugelis tvirtino patyrę ypatingą jausmą ir jaudulį, būdami toje vietoje, kur prieš 25 metus jie patys arba jų tėvai ir seneliai susikibo rankomis su savo likimo broliais bei sesėmis ir išdrįso pareikšti, jog Molotovo – Ribentropo paktas – neteisėtas.

Ritos JURGAITIENĖS nuotr.

NUOTAIKA: Lietus nesudrumstė pakilios kelmiškių nuotaikos.

SUSITIKIMAS: Šiuo metu Klaipėdoje gyvenanti buvusi kelmiškė mokytoja, aktyvi Sąjūdžio dalyvė Salomėja Urbikienė atvažiavo į Kelmę ir drauge su visais vyko į Baltijos kelią. Pradžiugino ne tik susitikimas su kelmiškiais bendražygiais, bet ir su Baltijos kelio koordonatore Angonita Rupšyte.

PALINKĖJIMAI: Kelmiškiai delegacijai iš Vilniaus atidavė savo palinkėjimus Lietuvai.