Autoriaus nuotr.
Kęstutis ISAKAS
Valdančiųjų gretoms priklausantys Biržų rajono savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcijos seniūnas Audrius Jukna ir liberalų sąjūdžio frakcijos pirmininkas Aidas Vaitkevičius viešai per spaudą kritikuoja savivaldybės ir jos administracijos darbą. Paradoksali situacija – juk abi politinės organizacijos delegavo savo atstovus į rajono vykdomąją valdžią...

Valdžioje savus kritikuoja?

Socialdemokratams priklauso vicemero postas, kurį užima ilgametė politikė Audronė Garšvaitė, o administracijos direktorės pavaduotojos pareigas eina liberalė Astra Korsakienė. Patys valdantieji pripažįsta, kad dirba blogai?

Kritikuoja savus už nepadarytus darbus, taip siekdami prieš artėjančius savivaldos rinkimus parodyti savo “rūpestį” krašto likimu? Ponai, o kur Jūs buvote visus ketverius kadencijos metus? Kaip sakoma, dabar “Borjomi” jau vėlu gerti, kai kepenys nebeveikia.

Kur darbai, ponios ir ponai?

Kairiųjų narys A. Jukna “pasipiktinęs” situacija dėl nekokybiškai išlietų, naujai statomo pėsčiųjų tilto per Apaščią polių, o dešinysis A. Vaitkevičius nepatenkintas, kad Biržų miestas neturi atskirų teritorijų vystymo strategijų ir paruoštų planų sklypų namams arba gyvenamųjų namų kvartalams.

O kas trukdė valdančiųjų atstovams kontroliuoti tilto statybą ar ruošti tuos planus bei pritraukti investicijų į statybų sektorių? Beje, ponia A. Korsakienė savivaldybėje tiesiogiai atsakinga už bendradarbiavimą su verslu. Praėjo daugiau nei metai, kai ji ir Audronė Garšvaitė patogiai įsitaisė savo postuose su gerais atlyginimais. Būtų įdomu išgirsti jų realiai nuveiktų darbų ataskaitą ir įvertinti pasiekimus. Biržiečiai, ar matote vicemerės ir administracijos direktorės pastangas kurti krašto žmonių gerovę?

“Atrodo, kad kai kurie rajono vadovai tyliai pritaria abejotinoms statyboms miesto centre”, – rašo savo straipsnyje liberalų lyderis. Iš tikrųjų Biržų miesto Radvilos gatvėje iškilo įspūdinga politiko fazenda, kai paprasti senamiesčio gyventojai negauna leidimų net langams pasikeisti…

Prisiminkime prie tautos išrinktojo naujo namo savivaldybės sąskaita tvarkomas viešąsias erdves, panaikintą aikštelę, kur buvo galima patogiai privažiuoti prie centrinio miesto pliažo, ar planus uždaryti po remonto gatvę paprastiems mirtingiesiems. Tada suprasime, kokius svarbius klausimus kelia šis ilgametis politikas, turintis tradiciją, likus pusmečiui iki naujų savivaldos rinkimų, kritikuoti valdžią, kuriai pats priklauso. Beje, viešąsias erdves savivaldybė sutvarkė ir prie ilgamečio “valstiečių” lyderio Viktoro Rinkevičiaus namų. Toks Biržų paradoksas, parodantis, kam dirba krašto valdžia.

Ambicijos sugriovė liberalų skyrių?

Praėjusį penktadienį nugriaudėjo žinia, kad iš Biržų rajono savivaldybės tarybos liberalų sąjūdžio (LRS) frakcijos pasitraukia politikai Arūnas Remeika ir Mantas Visockas. Taip pat jie lyg ir suspendavo savo narystę partijoje. Taigi taryboje nebeliko liberalų frakcijos, nes joje turi būti mažiausiai trys nariai (dabar jai atstovauja tik Aidas Vaitkevičius ir Dalius Drevinskas).

Aistros liberalų stovykloje kunkuliavo jau seniai. LRS Biržų skyriaus pirmininkas Arūnas Remeika buvo išreiškęs nepasitikėjimą politinės organizacijos krašto padalinio sekretore Astra Korsakiene. Vėliau po Biržus sklandė žinia, kad skyriaus pirmininko pavaduotoja Deimantė Laumytė traukiasi iš pareigų, nes buvo nepatenkinta A. Remeikos veiklos metodais. Tačiau skyriaus nariai visuotinio susirinkimo metu palaikė savo lyderį, todėl jis išsaugojo pirmininko kėdę.

Matyt, mėginimai inicijuoti naują perversmą nesibaigė, todėl A. Remeikos ir M. Visocko pasitraukimas – tai greičiausiai ambicijų karo pasekmė. Prieš savivaldos rinkimus kai kurioms ambicingoms asmenybėms skyriaus pirmininko postas atrodo ypač viliojančiai. Nenustebčiau, jei jį pasistengtų užimti A. Korsakienė arba D. Laumytė. Bet kuriuo atveju, “nukraujavę” liberalai prieš rinkimus akivaizdžiai susilpnės, jei iš jų gretų galutinai pasitrauks A. Remeika ir M. Visockas, juk jų pavyzdžiu gali pasekti ir kiti šios partijos Biržų skyriaus nariai.

V. Valkiūnas siekia rekordo?

Lyg žaibas iš giedro dangaus nuskambėjo žinia, jog Seimo narys Valdemaras Valkiūnas, kurį viliojo į savo gretas Lietuvos regionų partijos lyderis Jonas Pinskus ir net buvo pasirengęs paaukoti dėl to Biržų skyrių, nutarė prisijungti prie “darbiečių”. Politikas tvirtino spaudai, kad Darbo partija šiuo metu atrodo perspektyviau, todėl jo užduotis – padėti jiems pasikelti savo reitingus.

„Reikia kelti Darbo partijos reitingus. Su naujuoju pirmininku Andriumi Mazuroniu perspektyvos yra didelės. Partija yra nuvertinta ar, galima sakyti, neįvertinta. Tie 4,2 proc. reitingo... Mano užduotis yra pakelti juos iki 10+ proc. ir kad ši partija būtų įvertinta daug daugiau, nes ji to verta“, – portalui lrytas.lt priežastis aiškino V. Valkiūnas.

Susidaro įspūdis, kad per savo karjerą parlamentaras siekia savotiško rekordo – pakeisti kuo daugiau partijų ir frakcijų. Kažkada jis buvo socialdemokratas, po to respublikonas ir tautininkas. Pirmosios savo kadencijos Seime metu darbą pradėjo Liberalų ir centro sąjungoje, po to dirbo “Ąžuolo”, tautos prisikėlimo partijos, “Vienos Lietuvos”, krikščionių partijos frakcijose. Sklinda kalbos, kad dabar jam pažadėtos Darbo partijos pirmininko pavaduotojo pareigos. Būtų gerai, kad parlamentaras iš Biržų garsėtų ne kontraversiškais pareiškimais ir nuolatiniu frakcijų keitimu, bet konkrečiais darbais. Pusė jo antrosios parlamentaro kadencijos jau prabėgo… Šakočių išdalinta daug, o kaip su darbais?

P.S. Komentaro autorius nepriklauso jokiai partijai ar politinei organizacijai ir nedalyvauja jų veikloje. Atstovauja tik viešajam interesui.