Už kritiką Biržų rajone baudžiama?

Autoriaus nuotr.
Kęstutis ISAKAS
Užteko Biržų rajono savivaldybės tarybos narei Editai Čepokienei pakritikuoti administracijos direktorės Irutės Varzienės veiklą ir politikei lojalioje spaudoje prasidėjo Pačeriaukštės kaimo bendruomenės pirmininkės ir jos vadovaujamos visuomeninės organizacijos puolimas už vykdomą termomasažinių lovų verslo projektą. Paprastas sutapimas ar ištikimiems buldogams buvo duota komanda „fas“?

Nuplėštos kaukės parodė tikrą veidą

Įkurti naujas darbo vietas ir jas išlaikyti kaimo vietovėje nėra paprasta. Vien už savo iniciatyvą Pačeriaukštės kaimo bendruomenė verta pagarbos. Susižavėjimo vertas ir jų entuziazmas, kurio vedini pačeriaukštiečiai pradėjo savo verslo projektą. Natūralu, kad atsiradus konkurentams Biržuose, bendruomenės pirmininkė E. Čepokienė sunerimo. Klientams patogiau masažuotis Biržuose, nei važinėti į Pačeriaukštę. O ir 3 eurų kainos už seansą mažinti nelabai galima. Atrodytų, kad politikai turėtų bent jau morališkai palaikyti bendruomenės narius. Tačiau tarybos narys Dalius Drevinskas, atstovaujantis Liberalų sąjūdžiui, pašaipiai nurodė E. Čepokienei, jog pasisako už konkurenciją rajone. Ar bandė pagarsėjęs aplinkos apsaugos specialistas nedideliame kaime įsteigti ir išlaikyti kelias darbo vietas? Ar asmeniškai prisidėjo tautos išrinktasis prie kaimų bendruomenių, palaikančių gyvastį nykstančiose gyvenvietėse, veiklos? O gal tik moka laidyti kandžias ir kitus skaudinančias replikas?

„Veidai klausančiųjų nelabai nelabai... Bent kažkas įgarsina esančias jau nuo seniai problemas, neužsimerkia ir tikrai atstovauja visuomenei. Reikia tikėtis, kad tai bus pradžia veiksmingų sprendimų“, – rašė socialiniuose tinkluose apie E. Čepokienės pasisakymą dėl administracijos direktorės I. Varzienės veiklos biržietė Kristina Pakalnienė. Objektyvi kritika dėl prastų rajoninių kelių, išjungto gatvių apšvietimo, žlugdomų kaimų mokyklų ir kitų įsisenėjusių problemų sulaukė valdžios atsako? Apie tai liudija pasirodęs neigiamas straipsnis apie Pačeriaukštės kaimo bendruomenės verslo projektą lojalioje valdžiai spaudoje bei iš įvairių šaltinių gaunami signalai, jog vieša kritika tarybos narei gali atsirūgti. Visa tai parodo tikrąjį Biržų rajono politikų veidą. Paprastų gyventojų gyvenimu jie domisi tik prieš rinkimus...

Iki modernios vadybos Biržų valdžiai dar toli

Šiuolaikiniai rajonų ir miestų vadovai didelę reikšmę teikia dialogui su visuomene. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas nuolat tariasi bei bendrauja su gyventojais socialiniuose tinkluose. Teko matyti, kaip Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas tiesioginiame eteryje atsakinėja į žmonių klausimus. Deja, Biržų rajono politikai komunikacijos tilto su krašto gyventojais nenutiesė. Socialiniuose tinkluose praktiškai neatsakinėja, o kritikuojančius tiesiog užblokuoja. Retai rajono vadovai lankosi ir kaimuose. Kai kur net nėra buvę nuo praėjusių rinkimų. Logiška, kad kaupiasi žmonių klausimai ir nepasitenkinimas. Jie politikus mato išskirtinai renginių ir minėjimų metu. O įsisenėjusios problemos tuo metu nesprendžiamos dešimtmečiais. Jos išlieka tos pačios – kosminės šilumos kainos, prastas vanduo, duobėti ir neprižiūrimi keliai, nykstančios švietimo bei sveikatos priežiūros įstaigos ir t.t. Iš tikrųjų politikams nėra kada tuo užsiimti. Juk reikia sodybą Rokiškio rajone rekonstruoti, butą Palangoje įsirengti, namą Biržų miesto senamiestyje pasistatyti ir kelią prie jo uždaryti, dosnią išmoką bendražygiams išmokėti, savą rankinukų nešiotoją į geras pareigas įtaisyti, „auksinį“ tualetą ar automobilių aikštelę be įvažiavimo pastatyti, gatvę prie savo valdų išsiasfaltuoti, padėkas dešimtimis dalinti ir t.t. Tiek „darbų“, jog nėra laiko apie paprastus žmones pagalvoti ir „jų“ problemas spręsti.

„O kuri Biržų rajono valdžia buvo gera?“ – klausia vienas kito biržiečiai ir čia pat atsako, jog nė viena. Tačiau daugiau pasakyti bijo. Juk už kritiką ir tiesą valdantieji smogs atsakomąjį smūgį, skųs institucijoms, kiš pagalius į ratus, klijuos etiketes, užsiundys lojalius žurnalistus. Biržų krašto žmonės yra kantrūs, tačiau kantrybės stiklinė kada nors taip pat bus sklidina...

P.S. Komentaro autorius nepriklauso jokiai partijai ar politinei organizacijai ir nedalyvauja jų veikloje. Atstovauja tik viešajam interesui.