Supaisyti negalime, kodėl klimpstame į politiką, kodėl metame kelius dėl takelio?

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Feliksas Grunskis
Po praėjusio trečiadienio Vyriausybės posėdžio sulaukėme gerų naujienų. Valdžia nusprendė atlaisvinti kai kuriuos karantino varžtus. Nebūtų buvę suvaržymų, nebūtų džiaugsmo ir dėl mažyčių laisvių? Kol ant kiekvieno kampo veikė kirpyklos, negi kas garsiai šūkavo, kaip gerai, kad jos veikia? Kol nebūna blogai, nesužinai, kas yra gerai? Vadinasi: visokie negerumai, įvairios bėdos mūsų gyvenimuose reikalingos? Kitaip apkiaustume nuo sočios kasdienybės?

Dėl mažėsiančių suvaržymų ne visi džiaugiasi. Mat leidžiamose veiklose bus įvairių kabliukų. Paslaugos metu reikės klientams tam tikro ploto. Labai didelės parduotuvės dar neatsidarys. Bus galima užeiti į tą krautuvę, kuri turi duris iš lauko. O tokiai pat parduotuvėlei, įsikūrusiai prekybos centre, dar nebus galima veikti. Vieniems durys atsidaro, o kitiems – lieka uždarytos.

***

Liaudies išmintis sako: ne bėda, jeigu kam užsidaro durys. Juk galima įlipti pro langą. Panašiai atsitiko kai kuriems parlamentarams, neišrinktiems į dabartinį Seimą. Išrinktieji neišrinktų bičiulių ant ledo nepaliko. Pakvietė dirbti patarėjais. Net 11 buvusių Seimo narių jau įdarbinti dabartinių Seimo narių patarėjais. Teisingai. Buvusieji juk gerai žino visus Seimo koridorius ir užkaborius. Tad padės ir patars. Nors nelabai aišku, ką tie patarėjai veikia. Mat Seimo nariams techninius ir kitokius reikalus tvarko Seimo kanceliarija. Tačiau: jeigu yra patarėjai, padėjėjai, matyt, jie reikalingi. Seimas juk ne be reikalo nusprendė, kad Seimo narių padėjėjams, patarėjams reikia padidinti atlyginimus. Seimo kanceliarijos skaičiavimu, masiniam politikų padėjėjų algų kėlimui šiemet papildomai reikės maždaug 2 milijonų eurų.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

Susijusios naujienos