Politikai gyvena paraleliniame pasaulyje?

Paskaitęs Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojos Astros Korsakienės interviu, susidariau įspūdį, kad krašto politikai gyvena kitoje realybėje. Jie nenori matyti realios situacijos ir aukština tik savo asmeninį ego, pamiršdami paprastų žmonių problemas bei nieko nekalbėdami apie nuveiktus darbus.

Ką rasime politikės A. Korsakienės kadencijos bagaže?

„Augant mano populiarumui, galiu daryti prielaidą, kad seniems politikams ar politikos formuotojams tai nepatiko. Politinį išsišokėlį reikėjo pašalinti“, – tikino A. Korsakienė. Įdomu, kaip ji pamatavo tą populiarumo augimą? Galbūt tuometinės vicemerės reitingus išaugino švietimo įstaigų tinklo optimizacijos planas? Tačiau Papilio bendruomenė ir kitų kaimų griežtai pasisakė prieš mokyklų savarankiškumo naikinimą ir prijungimą prie miesto švietimo įstaigų. Kokie kiti konkretūs darbai, ką ji nuveikė vicemerės poste, galėjo pažadinti visuomenės meilę šiai politikei? Ar čia tik toks asmeninis įsitikinimas apie populiarumą? O kokie senieji politikai buvo ja nepatenkinti ir siekė ją pašalinti? Kiek pamenu, interpeliacijos A. Korsakienei metu ją stipriai kritikavo tiek dabartinė administracijos direktorė Irutė Varzienė, tiek į vicemerės krėslą po liberalės įsiveržusi Audronė Garšvaitė. Tačiau, perėmusios valdžią, minėtos politinės veikėjos „pakeitė plokštelę“ ir leido A. Korsakienei sugrįžti į „šiltą“ krėslą. Taip, be jų A. Korsakienės veikla mero pavaduotojos poste stipriai buvo nepatenkinti valstiečiai, tačiau išversti ją iš pareigų padėjo būtent konservatoriai ir socialdemokratai su I. Varziene ir A. Garšvaite priešakyje. Beje, kai liberalė buvo skiriama į mero pavaduotojos postą, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Biržų skyriaus vedlė viešai abejojo jos vadybinėmis kompetencijomis, o vėliau, pristatydama A. Korsakienę jau kaip kandidatę į savo pavaduotojas, nepaprastai gyrė. Tai kur tiesa, o kur melas? „Liūdna, kad viešas ir užkulisinis elgesys kai kurių politikų gyvenime dažnai skiriasi. Mano akimis, toks artistiškumas – baisus dalykas“, – interviu teigia A. Korsakienė. Įdomu, apie ką ji čia? Ar tik ne apie save ar savo koleges rajono valdžioje?

Pastebėsime ir dar vieną įdomų sutapimą – nuolat kylančią destrukciją. Kai mero pavaduotoja dirbo Astra Korsakienė, subyrėjo valstiečių ir liberalų valdančioji dauguma. Kai ji tapo Liberalų Sąjūdžio Biržų skyriaus sekretore, jai netikėtai nepasitikėjimą išreiškė Biržų liberalų pirmininkas Arūnas Remeika. Dar vėliau buvo inicijuotas balsavimas dėl nepasitikėjimo juo, nors jis tik ką buvo perrinktas. Skyriaus pirmininkas spaudimą atlaikė.

Šios valdžios kadencija jau eina į pabaigą. Be jokios abejonės, į istorijos metraščius bus įrašyta pirmoji Biržų rajono istorijoje mero pavaduotojos interpeliacija. Taip pat visuomenė ilgai atsimins, kaip meras Vytas Jareckas skyrė savo bendražygės A. Korsakienės sutuoktiniui dosnią 12 000 eurų išeitinę, nors „Saulės“ gimnazijos direktorius iš darbo išėjo savo noru, nes laimėjo konkursą į kitos švietimo įstaigos vadovo postą. Vienas rajono laikraštis net rašė, jog A. Korsakienė tada galimai panaudojo savo įtaką, nors ji tai kategoriškai neigė. Įdomu, kaip ta istorija atsiliepė jos „augančiam“ populiarimui. „Saulės“ gimnazijos mokytojai, matyt, buvo nepaprastai „laimingi“, kad švietimo įstaigos kasoje neliko pinigų kalėdinėms premijoms. Kur buvo tada A. Korsakienės moralė ir aukšti skaidrumo standartai? Jei toks dalykas būtų įvykęs Vakarų Europoje, politikas būtų nedelsiant atsistatydinęs ir daugiau nepretendavęs į pareigas. Bet Biržuose vakarietiškos moralės taisyklės neveikia.

Savigyros ir savęs aukštinimo A. Korsakienės interviu netrūko, tačiau pasigedau informacijos apie konkrečius nuveiktus darbus, pasiektus tikslus, išspręstas biržiečių problemas.

Biržai džiaugiasi nuvertę tualetą, Molėtai – sukūrę 500 naujų darbo vietų

Praėjusią savaitę Biržų rajono savivaldybė išleido pranešimą spaudai – nugriautas tualetas Biržų miesto pliaže. Tai bent įvykis! Tikras proveržis! Sakau tai su sarkazmu. Tačiau ši žinia parodo visas Biržų rajono savivaldybės galimybių lubas – nugriauti tualetą. Tiesa, Biržų miesto J. Janonio aikštėje stato „auksinį“ analogą, kurio vienas kvadratinis metras kainuoja daugiau nei 8000 eurų.

Šiam 12 kv. metrų statiniui bus išleista daugiau nei 100 tūkstančių eurų. Tuo metu Molėtų rajono savivaldybė paskelbė apie iškilmingą vainiko iškėlimą ant Teltonikos technologijų centro pastato, žymint artėjančią statybų pabaigą. Planuojama, kad jau rugsėjo mėnesį įvyks naujojo centro atidarymas. Jame jau dirba 75 darbuotojai. Iki centro atidarymo rugsėjo mėnesį planuojama įdarbinti dar apie 100 specialistų. Iš viso Teltonikos technologijų centre yra numatyta sukurti net 500 naujų darbo vietų. Virš ko kels vainiką Biržų rajono savivaldybė? O juk už bendradarbiavimo su verslu vystymą Biržų valdžioje atsakinga būtent Astra Korsakienė.

Galiu drąsiai padaryti išvadą, kad Biržų rajono savivaldybės vadovai krašto biudžetą formuoja pagal principą „pasiskolinti ir įsisavinti“. Gaila, kad niekas iš jų negalvoja, kaip rajonas galėtų uždirbti ir pritraukti investicijų bei paskatinti naujų darbo vietų kūrimą.

P.S. Komentaro autorius nepriklauso jokiai partijai ar politinei organizacijai ir nedalyvauja jų veikloje. Atstovauja tik viešajam interesui.