Po karantino pradėsime gyventi ateinančiais Seimo rinkimais?

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Feliksas Grunskis

Per karantiną atrodė, jog laikas buvo sulėtėjęs laikas. Laukėm, kol tas karantinas baigsis. Iš tikrųjų laikas ėjo, kaip ėjęs. Ir karantinas baigėsi. Ir vasaros saulėgrįžos sulaukėme.

Švenčiam laisvę?!

Iškentėjus karantino suvaržymus, dabar atrodo, jog didelio vargo nebuvo. Vos baigėsi privalomas kaukių dėvėjimas, visi vėl esame gražūs. Smagu į kitus pasižiūrėti. Smagu ir savo veidą parodyti. Nors yra rekomendacijos dėvėti kaukes, laikytis atokiau vienas nuo kito, visi pasijutome, kaip nuo grandinių nutrūkę. Šeimomis traukiame į parduotuves. Būriuojamės gatvėse. Šnekučiuojamės... Švenčiame asmenines šventes be jokių suvaržymų. Švenčiame laisvę?! Tarsi tas baisusis virusas sulig karantino pabaiga būtų įveiktas negrįžtamai. Tfu tris kartus per kairį petį! Kad tik po tokios šventės nebūtų sunkių pagirių. Kad tik neatsisuktų laiko ratas atgal.

Valdžios vyrų reitingai

Tebetransliuojama kasdienė statistiką apie COVID-19 virusą. Pandemijos pradžioje suklusdavome, gaudydavome kiekvieną žinutę. Vėliau viskas įkyrėjo, ėmė nuo mūsų tolti. Ir nutolo į amerikas ir kitus kraštus. Vėl įdomesni pasidarė mūsų šalies politiniai įvykiai. „Vilmorus“ bendrovė „Lietuvos ryto“ užsakymu surengė apklausą. Reitingais vertinome mūsų valdžios žmonių veiklą. Skelbiama, jog keliolika punktų smuko Prezidento Gitano Nausėdos reitingas. Nors šalies vadovas ir toliau yra populiariausias valstybės žmogus. Pakilusiais reitingais gali pasigirti premjeras Saulius Skvernelis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Jiedu per karantiną per radijus ir televizijas nuolat tėviškai aiškino, jog reikia dėvėti kaukes, laikytis atokiau nuo kitų, plauti rankas su muilu... Kai kam atrodo, jog Prezidento Gitano Nausėdos reitingai sumenko, nes per karantiną jis buvo mažai pastebimas. Negalime žinoti. Jeigu Jo Ekscelencija bent kartą per savaitę valstybės žmonėms būtų patarinėjęs laikytis higienos taisyklių, gal tikrai reitingas būtų ne sumenkęs, o paaugęs?

Partijų reitingai

Pagal apklausos duomenis, partijų rikiuotėje didelių permainų nematyti. Pirmauja konservatoriai. Jiems į nugarą kvėpuoja valstiečiai. Treti – socialdemokratai. Tačiau partijų reikalai, toli gražu, nėra aiškūs. Trapi opozicijoje esančių konservatorių lyderystė. Konservatorių reitingas, palyginti su kovu, smuko net trimis procentiniais punktais. Mat valdantieji valstiečiai visai neblogai pasirodė per karantiną. Pandemijai suvaldyti Seimas nusprendė skolintis kelis milijardus eurų. Opozicijoje esantys konservatoriai buvo savotiškai įvaryta į kampą. Sunkią valstybei valandą pritarė, jog reikia skolintis. Vėliau bejėgiškai mosavo rankomis, kad prieš rinkimus pensininkams bus išmokėta po 200 eurų. Neva reikėtų mokėti ne rugpjūtį, o anksčiau. Tada pensininkai per rinkimus spalį gal užmirštų, kurie geradariai tuos 200 eurų davė. Tokie svarstymai irgi galėjo atsiliepti konservatorių reitingams. Juk opozicijos darbas ne tik kritikuoti, bet ir gerus sumanymus paremti, pagirti. Nuo to kepurė nuo galvos nenukristų. Dabar dažnai būna, jog pradedama priešintis kokiam geram darbui vien todėl, kad ne ta politinė jėga jį sumanė. Nėra nei gražu, nei gerai, nei sveika. Tačiau politikų elgesį juk ne visada galima sveiku protu suvokti. Ne visada sveiku protu vadovaujasi ir rinkėjai. Juk žmonėms būdinga nei iš šio, nei iš to užsimanyti permainų. O gundymų permainoms turėsime. Juk į rinkimus eina ir naujų partijų, su skambiais pavadinimais bei šūkiais. Pasak visuomenės nuomonės tyrėjų, yra daug neapsisprendusių rinkėjų. Tad neaišku, kaip pasisuks politiniai vėjai. Pagyvensime – pamatysime arba, kitaip sakant, pažiūrėsim, kaip dugną dėsim.