Kodėl Biržų savivaldybė veikia prieš biržiečius?

Autoriaus nuotr.
Kęstutis ISAKAS
Stebint Biržų rajono vadovų veiklą, susidaro įspūdis, jog jie į valdžią atėjo tik dėl trijų dalykų – gauti solidų atlyginimą, vaikščioti po renginius ir dalinti padėkas. Rimtų darbų nuveikti nė vienas nė nemėgina. Tačiau daroma viskas, kad sunkiau būtų veikliems žmonėms.

Kam naudingas renginių organizavimo apsunkinimas?

Praėjusią savaitę atėjo žinia, jog Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorė Irutė Varzienė teikia tarybai pasiūlymą dar labiau suvaržyti renginių organizavimą Biržų regioninio parko teritorijoje. Pasirodo, jo direktorius Kęstutis Baronas panoro, kad koncertų, festivalių ir t.t. organizatoriai savo ketinimus suderintų su Biržų regioninio parko direkcija, o ji arba sutiks, arba ne. Tokiu atveju, be šios įstaigos sutikimo, savivaldybė leidimų renginiams neišduotų. Tai – visiškas absurdas! Jau taip dauguma biržiečių, gyvenančių regioninio parko teritorijoje, negali namuose net langų pasikeisti, neįveikdami biurokratinių kliūčių, kurias sudaro Biržų regioninio parko neretai pertekliniai reikalavimai. Dabar nuo valdininkų malonės priklausytų Kirkilų pramogų parko, renginių Rinkuškiuose, Biržų pilyje ar Astravo dvare likimai!

Jau dabar, palyginti su Trakų pilimi, Radvilų rūmuose ir prieigose vyksta dažniausiai kameriniai renginiai. Dideliems koncertams ar festivaliams gauti leidimą iš direkcijos praktiškai jokių šansų. Tai Biržų valdžia sugalvojo, kaip renginių organizatoriams įkišti dar vieną pagalį į ratus. Užuot motyvavę ir teikę palaikymą,, daro viską, kad „išmuštų“ jiems norą kažką daryti. Bet ar neatsitiks taip, kad pradėjus “Biržiečių žodžiui” domėtis naujų suvaržymų tema, ponios Varzienės iškeltas klausimas bus pašalintas iš tarybos posėdžio dienotvarkės? Bet kokiu atveju, įdomu, kam naudingas renginių organizavimo Biržų rajone apsunkinimas? Prieš ką nukreiptas naujų renginių organizavimo taisyklių sukūrimas? Tikėtina, kad Biržų savivaldybės administracijai nepatinka Kirkilų pramogų parko veikla, kurio savininkams iš tikrųjų reikėtų padėkoti už turizmo sferos plėtrą. Jų projekto sėkmė tik išryškina Biržų rajono politikų neįgalumą. Kaip kitaip paaiškinti tą norą sužlugdyti verslininkų iniciatyvą?

Biržams gresia tragedija, tačiau valdžiai – nė motais

Tiek “Biržiečių žodis”, tiek regiono laikraštis ne kartą rašė, jog Širvėnos ežero užtvanka – avarinės būklės ir tai kelia pavojų gyventojams. Jei prieš 33 metus statytame įrenginyje įvyktų avarija, kaip atsitiko su užtvanka Panevėžyje, visi biržiečiai netektų savo pasididžiavimo – kiek gyventojų namų ir sklypų būtų užtvindyta net sunku suskaičiuoti. Gamtos stichija nuplautų tiltus, pralaidas, kaimus, sodybas, kelius. Problema gerai žinoma Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorei Irutei Varzienei. Ji savivaldybės neveiklumą mėgina pridengti raštais. Esą daug kartų rašė apie grėsmes ministerijoms, tačiau Vilnius tiesiai pasakė – tai savivaldybės reikalas.  Kodėl neskiria tam finansavimo, tačiau taško lėšas nereikšmingiems reikalams? Ar mano, kad įvykus avarijai, pavyks nusimesti kaltę, parodžius kelis laiškus ir permetus ją Aplinkos ministerijai? Ar galima rizikuoti krašto žmonių gyvybėmis?

Širvėnos ežero užtvanka tapo avarine ne per vienerius metus, todėl jos remonto klausimą tikrai galėjo išspręsti atliekant darbus etapais. Kodėl ilgamečiams politikams šis klausimas nerūpėjo tiek metų? Įdomiausia, kad į tokius klausimus ta pati Irutė Varzienė visada turi vieną ir tą patį atsakymą – “Tik nereikia čia politikuoti”. Tarsi pati mėgintų save įtikinti. Tikrai nereikia politikuoti, reikia dirbti, o ne po parduotuves darbo metu vaikščioti. Tada ir rezultatas bus.

Suprantu, kad politikams darbo laiko trūksta, kai reikia kostiumėlį įsigyti, kavos atsigerti, restorane papietauti ar straipsnį apie informacinį karą parašyti. Tik bėda ta, jog žurnalistai rašo apie įsisenėjusias problemas. Spręskite jas ir nebus apie ką rašyti. Dirbkite žmonėms ir visi Jus tik girs. Tačiau dabar to daryti nėra už ką. Kalbų daug, tik konkrečios veiklos nesimato.

P.S. Komentaro autorius nepriklauso jokiai partijai ar politinei organizacijai ir nedalyvauja jų veikloje. Atstovauja tik viešajam interesui.