KELNĖS SMUNKA, BET KAI NĖRA PATIKIMŲ DUOMENŲ, NEAIŠKU, KODĖL JOS SMUNKA?

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Feliksas Grunskis
Būna, jog kokį pusdienį pavyksta primiršti virusus, vakcinas... Tačiau vos įsijungsi radiją ar televizorių, tuoj įsileisi į namus naujienas apie užkratus ir ligas. Kai kas sako: per mažai apie koronavirusą bei skiepų naudą skelbiama. Tuoj nuramina: kai prasidės masinė vakcinacija, bus ir masinė agitaciją. Neramu, kas tada bus?! Juk dabar ekspertai, patarėjai, valdžios žmonės visokių nerimų mums į galvas įvaro. Užuot paaiškinę, patarę, nuraminę.

***

Jau daugiau kaip metai koronavirusas vaikšto pasaulį, o rimti žmonės vis nesutaria dėl apsauginių kaukių. Vieni sako, jog kaukės reikalingos. Kiti tvirtina, kad iš jų nėra jokios naudos. Kartais tikrai atrodo, kad koronavirusas tų kaukių nebijo. Mat po vienos bangos, užeina kita viruso banga, nors visi su kaukėmis pagal reikalavimus vaikščiojome. Gali būti, kad kaukės puikiai saugo nuo gripo. Juk susirgimai gripu mūsų padangėje beveik išnyko?

***

Valdžia nori būti ir griežta, ir gera. Nors persiplėšk! Tik ką už pasirodymą be kaukės tuščioje kaimo gatvelėje policininkai žmogų nubaudė 250 eurų bauda. Po kelių dienų jau miesto šaligatviu leidžia galima eiti kaukės, jeigu prie kito praeivio nepriartėsi arčiau kaip du metrus. Ir taip vyksta tada, kai padėtis su tuo virusu nė per nago juodymą nepagerėjo?! Vienas valdžios žmogus visuomenę perspėjo, jog gali būti, jog trečia viruso plitimo banga prasidėjo. Tada keli kiti kalbėtojai puolė raminti, kad ta trečioji dar neatėjo. Žmogus šiaip per griežtai pakalbėjęs. Kalbėjo, kas ant seilės užėjo? Ir kokią reikšmę mums turi nuo kokios bangos tą virusą pasigausime? Tegul gudručiai ima ir pasako, kiek tų bangų bus. Kai bangos numeris didesnis, tai ji baisesnė ar švelnesnė?

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/