Kaip pasaulyje ir savame kieme randama bei matuojama laimė

Redakcijos nuotr.
Feliksas Grunskis
Feliksas Grunskis
Jungtinės Tautos jau beveik dešimt metų kasmet skelbia pasaulio Laimės indeksus. Šiemet paskelbti 146 valstybių indeksai. Laimingiausi – suomiai, danai, šveicarai, islandai, olandai... Nelaimingiausi pasaulyje – afganai. Lietuviai šiemet truputį laimingesni nei pernai. Aplenkėme lenkus, latvius, estus... Kažin ko daugiau kaip ir neišeina norėti?

Kaip nenorėsi?! Laimės niekada nebus per daug! Nors yra buvę atsitikimų, jog kai iš laimės kažkam širdis plyšo. Tačiau į tokias retas nelaimes dėmesio kreipti nereikėtų. Bijosi būti laimingas, tiek laimę ir matysi. Pasiaiškinime, su kokiais pyragais galima laimę prisivilioti.

***

Jungtinės Tautos Laimės indeksą nustato pagal tai, kiek gyventojams tenka šalies Bendrojo vidaus produkto (BVP). Dar žiūri, koks yra medicinos paslaugų prieinamumas. Aiškinasi, kokios skiriamos pašalpos, kokie yra kiti socialiniai dalykai... Žodžiu, tas Laimės indeksas daugiau atspindi valstybės ekonomikos lygį. Dar: valdžios požiūrį į savo žmones, kitus visuomenės reikalus.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/