Biržų rajono meras nemėgsta kritikos

Autoriaus nuotr.
Kęstutis ISAKAS
Nesenai viename Ukrainos portale perskaičiau genialią frazę – „Dėkoti politikui už tai, kad jis kažką padarė už biudžeto pinigus yra tas pats, kaip garsiai ploti bankomatui už išduotus Jūsų pinigus“. Lopomi keliai, nupjauta žolė ar akį džiuginantys rožynai tai ir yra kasdienė paprastų valdininkų užduotis, tačiau mero ar jo pavaduotojos veiklos įvertinimo kartelė turi būti iškelta gerokai aukščiau virš paprastų namudinių darbų.

Praėjo pusantrų metų po naujos valdžios darbo pradžios, tačiau kardinalių pokyčių nesimato. Meras V. Jareckas ir jo pavaduotoja A. Korsakienė „malasi“ po renginius, žarstosi padėkomis, o rimtiems darbams ir įsisenėjusioms problemoms spręsti nėra, matyt, laiko. Kalbu apie susisiekimo rajone problemas, dūstančius nuo žvyrkelių keliamų dulkių kaimus, kosmines šilumos kainas, nedarbo lygį rajone. Ką jau sakyti apie investicijų pritraukimą ir naujų darbo vietų kūrimą? Gerai, kad pandemija užkirto lietuviams galimybę atostogauti užsienyje, todėl Lietuvos žiniasklaida atkreipė dėmesį į gražiausius mūsų šalies kampelius ir turistų skaičius Biržų rajone ženkliai išaugo. Tačiau šioje vietoje nėra jokio rajono vadovų nuopelnų.

Praėjusią savaitę šokiravo žinia, kad vos kelis mėnesius išdirbęs mero patarėjas Audrius Rudys ėmė ir išėjo atostogų. Privačiame versle privilegija ilsėtis suteikiama tik po gerų pusės metų. Tačiau Biržų rajono savivaldybėje įmanoma viskas. Galima nepasirodyti darbe, užsiimti papildoma veikla ir tiesiog „mokyti“ vietos žiniasklaidą, kad reikia apie merą rašyti tik gerus straipsnius. Keisti mero patarėjo skambučiai su pamokymais kaip reikia dirbti gerokai nustebino visko mačiusius žurnalistus ir leidėjus ir pakvipo elementaria cenzūra.

Žiniasklaida neturi rašyti gerai. Ji privalo nušviesti savivaldybės veiklą objektyviai. Jei reikia pagirti, jei būtina kritikuoti. Kai politikų elgesys po rinkimų ženkliai skiriasi nuo to, kuris buvo deklaruojamas biržiečiams rinkiminės kampanijos metu, laikraštis privalo reaguoti. Aišku, tiesa niekam nepatinka. Kaip parodė praėjusios savaitės įvykiai, merui Vytui Jareckui labiausiai. Po kritinio straipsnio, kuriame argumentuotai buvo paviešintos rajono vadovo klaidos, įstrigęs tarp konservatorių ir „Vieningų Biržų“ bei pametęs valstietišką kepurę politikas užblokavo „Biržiečių žodžio“ politikos apžvalgininką socialiniuose tinkluose. Belieka jam tik padėkoti. Nebematysime savireklamos pilnų pranešimų. Tačiau Vyto Jarecko koalicijos rinkimų programa niekur nepradingo, todėl įdėmiai seksime kaip rajono merui sekasi ją įgyvendinti. Tikrinsime pažadą po pažado. Rašysime argumentuotai ir objektyviai.

Beje, A. Rudžio pareigas realiai perėmė antroji mero patarėja V. Dževečkaitė-Klepeckienė. Klausimas, ar ne prabangu Biržų rajono savivaldybei išlaikyti du identiškus darbus atliekančius politinio pasitikėjimo tarnautojus?

Beje, praėjusį savaitgalį Biržuose praūžė miesto šventė. Kol politikai ir rajono vadovai neprisiėmė visų laurų sau, norisi padėkoti tikriems jos organizatoriams Biržų kultūros centro direktoriui Romui Lesevičiui ir jo komandai bei Biržų rajono kaimų bendruomenėms, sukūrusiems puikių emocijų kampelį, pavadintą „Sanatorija“. Nuoširdus dėkui Jums už puikiai parinktą renginių vietą – Biržų pilies kiemą, už Sauliaus Prūsaičio, Monikos Liu ir „Sare Roma“ koncertus bei kitas linksmybes. Įspūdingai atrodė senovinių automobilių klubas „Klasika“ ir Lietuvos kariuomenės orkestras.

Puiku, kad savivaldybėje ir rajone yra žmonių, kurių darbais galime didžiuotis. Mero ir jo pavaduotojos girti kol kas nėra už ką. Kaip bus toliau, rodys laikas.