
Naujausios
Pasakosime apie vienišą seną moteriškę. Sugalvokite jai vardą, skliausteliuose įrašykite: vardas pakeistas. Jos amžius tebūnie tarp 70 ir 90 metų, tad vadinkite ją senole. Gyvenamoji vieta – kaimas, geriausia vienkiemis. Paaiškinkite, kodėl ji gyvena viena (gal nebuvo ištekėjusi, gal vyras miręs, o vaikai vargsta užsieny ar pan.). Svarbu paminėti, kad ji verčiasi sunkiai: pensija nedidelė, sveikata nekokia (parašykite, kokios ligos ją kamuoja). Aprašykite jos skurdžią buitį. Paminėkite, kaip vargšei senolei padeda kaimynai ir seniūnija (gal šelpia maistu, nuveža pas gydytojus, nuperka vaistų?..). Fantazuokite drąsiai, bet nepersistenkite. Nepamirškite, kad turite pavaizduoti seną, vienišą, vargingą moteriškę.
Toliau pasakosime apie tai, kaip senolę aplankė plėšikai. Kiek jų buvo, kaip jie atrodė? Kaip jie bandė savo kėslus įgyvendinti? Gal mėgino jos santaupas išvilioti apsimetę banko darbuotojais, o gal be užuolankų pareikalavo atiduoti? Gal net panaudojo smurtą, pvz., apsvaigino chloroformu? Galvokit, fantazuokit.
Pasakojimo pabaigoje parašykite, ar senolė buvo apiplėšta, ar ne. Jei plėšikai pasišalino nieko nepešę, tai kodėl – gal apieškoję nusprendė, kad varguolė nieko gero neturi, gal sutrukdė atėję kaimynai... Ir kad iš tikrųjų – ar plėšikai rado, ar nerado – senolė turėjo paslėpusi (kur?) nemažai pinigų ir brangenybių. Pinigų, jūsų valia rinktis, nuo kelių iki keliolikos ar daugiau tūkstančių eurų, brangenybių, tarkim, pilną ar apypilnę dėžutę nuo batų. Turto kilmei paaiškinti reikėtų lakios vaizduotės. Jei jūsiškė tokia, duokit jai valią.
Štai jūs ir sukūrėte pasakojimą apie atsitikimą vienkiemyje. Kiek jis, jūsų fantazijos padarinys, yra tikroviškas, tegu sprendžia skaitytojai.