Apie valdžios žmonių kalbas, mūsų norus, kosmosą ir orus

Redakcijos nuotr.
Feliksas Grunskis
Feliksas Grunskis
Mes gyvi ne tik oru, valgiu, miegu, bet ir naujienomis. Norime kasdien šviežių! Jeigu per dieną kelis kartus koks nors radijas tą pačią naujieną pakartoja, suima piktumas. Juk šių dienų pasaulyje žinia žinią veja! Kas buvo svarbu rytą, vakare jau seniena kvepia. Juk net svarbesnės naujienos ilgesnį laiką galvoje neužsilieka.

Prezidento kalba

Praėjusią savaitę Prezidentas Gitanas Nausėda Seime perskaitė antrąjį metinį pranešimą. Šalies vadovas apžvelgė padėtį šalyje. Vertino valdančiųjų sprendimus. Aptarė užsienio politiką ir kitus svarbiausius klausimus. Pastebėjo, jog Vyriausybė su kai kuriais darbais nesusitvarko. Seime kai kurie įstatymai stumiami, o kai kurie – blokuojami. Prezidentas gana ramiai ir be piktų žodžių įvardijo dabartinius reikalus. Nebuvo pažadų skubiai sukurti gerovės valstybę. Apgailestavo dėl didelės socialinės atskirties. Mes irgi norime, kad ta atskirtis sumažėtų. Užsiminė, kad kai kurie verslai per pandemiją prisipirko jachtų ir ferarių. Mes irgi norime, kad jie taip nedarytų. Prezidento kalboje nebuvo žodžių apie kovą su korupcija ar oligarchais. O juk šie dalykai iš tribūnos buvo sakomi ankstesnės Prezidentės Dalios Grybauskaitės. Tie neįvardini oligarchai taip ir liko tik Prezidentės kalbose. Juk nė vienas oligarchas tada, per 10 metų nebuvo sugautas ir nubaustas. Ką mes žinome?! Gal atėjus naujai valdžiai oligarchai išsislapstė? O gal pasidarė švelnūs, kaip šilkiniai avinėliai?

Kai kurių apžvalgininkų manymu, Prezidentas kalbėjo apie dalykus tokia kalba, kad jo žodžiai eitų tiesiai į rinkėjų smegenis. Pasak vieno politiko, ankstesnės Prezidentės metinius pranešimus pamiršdavome po trijų valandų. O dabartinio Prezidento kalbą priminsime ilgiau – gal net tris dienas. Pažanga yra. Paprastai kokį svarbų dalyką primename tol, kol jo neišstumia kitas panašus dalykas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/