Apie suvaržymus bei klupinėjimus migracijos ir vakcinacijos frontuose

Redakcijos nuotr.
Feliksas Grunskis
Feliksas Grunskis
Atslinko iš Šiaurės šaltasis atmosferos frontas ir išginė iš mūsų padangės tropinę kaitrą. Tuo pat metu iš Rytų, iš Baltarusijos pusės vis dar atidarytas nelegalių migrantų karštas frontas. Maža to! Dar savi piliečiai valdžiai nervus tampo. Yra skiepų, bet nebėga skiepytis. Nors tu ką! Juk matome, kad artėja nauja koronaviruso ataka.

Įstatymas ir jo pataisos

Seimas neeilinėje sesijoje ypatingos skubos tvarka priėmė Įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pataisas. Jomis nusprendžiama paspartinti prieglobsčio prašymų nagrinėjimą. Apribojamos kai kurios prieglobsčio prašytojų teisės, kai valstybė negali užtikrinti šių teisių dėl valstybėje paskelbtos karo padėties, nepaprastosios padėties, taip pat ekstremalios situacijos ar ekstremaliojo įvykio dėl masinio užsieniečių antplūdžio. Įstatyme įtvirtinta, kad prieglobsčio prašytojas gali būti sulaikytas ar apribota jo teisė išvykti iš apgyvendinimo vietos, jei jis į Lietuvos Respublikos teritoriją atvyko neteisėtai kirsdamas Lietuvos Respublikos valstybės sieną,

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė aiškino, jog mūsų valstybė patiria iki šiol neregėtą, neteisėtų migrantų antplūdį. Palyginti su praėjusiais metais, nelegalių migrantų padaugėjo daugiau nei dvidešimt kartų. Pasak ministrės, tai nėra įprasta migracijos krizė, o tikslingai vykdomi hibridinės agresijos veiksmai prieš Lietuvą.

Patys matome, kad ne juokai su tais migrantais. Politika tokia, kad turime nekviestus svečius priimti svetingai. Apgyvendinti. Pamaitinti pagal jų tradicijas. Mat vieni valgo vienokius, o kiti – kitokius valgius. Jau turime tų svetelių daugiau kaip du tūkstančius. Skaičiuojama, kad jų išlaikymas per mėnesį kainuos apie 2 milijonus eurų.

Vadinasi: gerai, kad Seimas susizgribo ir priėmė įstatymo pataisas. Bus galima mažiau su nelegalais cackintis.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/