
Naujausios
Rašyt ar nerašyt - štai koks hamletiškas klausimas iškilo. Jei tiksliau - rašyt ar fotografuot.
Gerai, kartais pagalvoju, fotografams - drožia su reikalais (pvz., į parduotuvę šio bei to nusipirkti) ar tiesiog gatvėmis, šunkeliais ar paupiais pasibastyti, pamatė apšiurusias duris, šiukšlių konteinerį, krūmą ar švendryną, spragt mygtuką ir jau turi nuotrauką ar kelias. Galų gale nebūtina toli vaikščioti, fotografuotinų objektų gali rasti (ir randa) ir savo kieme, ir net kambaryje. Sutinku, kad nuotrauka pavyktų, reikia ir geros akies, talento, o kartais ir sėkmės. Svarbiausia, pabrėžiu, svarbiausia, kiek gilios prasmės nuotraukoje galima įžvelgti, kiek minčių, kiek asociacijų ji sukelia!
Su rašymu taip neišeina.
Štai žiūriu pro langą į duobėtą kiemą. Duobės įvairaus dydžio ir gylio. Jų yra kelios dešimtys, įskaitant ir mažąsias, kurios laikui bėgant neabejotinai padidės. Visos, aišku, pilnos drumzlino vandens. Automobiliams važiuojant greitai, vanduo tykšta į šonus, kartais ir ant šaligatvio. Viskas, daugiau pridurti, deja, neturiu ko.
Jei koksai fotografijos meistras kurią nors iš mano duobių nufotografuotų, nuotraukoje ji atrodytų estetiškai, gal net mistiškai, o jei joje atsispindėtų praskrendantis paukštis, tai ir simboliškai (paukštis, regis, visada ką nors simbolizuoja). Kai kam gal sužadintų mintis apie vaikystę, kai braidyti po balas buvo vienas malonumas, sniegingos žiemos ilgesį...Štai kokia fotografijos galia!
Labai abejoju, ar estetinį pasigėrėjimą skaitytojams sužadino manasis duobėto kiemo aprašymas. Manyčiau, kad jis tegalėjo sukelti vienintelę mintį: jūsų kiemą reikia išasfaltuoti. Atspėjau? Menka, pasirodo, rašymo galia...
Taigi, rašyti ar fotografuoti? Klausimas, kaip sakoma, kol kas lieka atviras.