Apie partijų vėliavas, politikos vėjus ir alkoholio poveikio tyrinėjimus

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Feliksas Grunskis
Kasdien mus pasiekia įvairių naujienų. Būna linksmų, keistų, rimtų pranešimų. Būna net naujienų, galinčių silpnesnių nervų žmones išmušti iš vėžių. Niekur nesidėsime: koks pasaulis, tokios ir naujienos. Pasižiūrim, ką turim.

Partijų vėliavos

Partijos, prieš artėjančius Seimo rinkimus, saviškius rikiuoja, reitinguoja. Įdomių dalykų matome. Dviejų populiariausių partijų sąrašų priekyje – nepartiniai žmonės. Lyg savų nebūtų?! Tačiau yra, kaip yra. Mat tų partijų vadai nežiba aukštais reitingais. Todėl reikia iš šalies kviestis rinkėjams patrauklius vėliavnešius. Taip vadai per rinkimus, matyt, tikisi išnešti sveiką kudašių. Jeigu kas nepasiseks, vadų garbė mažiau nukentės?

Politikos vėjai

Politikoje būna įvairių posūkių. Net – pasirinkimų. Vienas pažįstamas politikas į trejus rinkimus tris kartus ėjo su skirtingomis politinėmis jėgomis. Pirmą kartą pasiguodė: ne ant tų pastačiau! Antrą kartą buvo geriau, bet ne ką geriau. Trečią kartą dar su kitais susidėjo, ir rinkimus laimėjo. Panašu, kad politikoje, kaip ir buriavime, svarbu žinoti iš kurios pusės pučia palankūs vėjai. Tada ir pasitvirtina liaudies išmintis, kad trečias kartas nemeluoja.

Alkoholis ir sveikata

Pranešta, kad Lietuvos ir Kanados mokslininkai pradeda tyrimą, kaip alkoholio kontrolės priemonės paveikė žmonių sveikatą ir ekonomiką. Tyrimas truks net penkerius metus. Šių dienų akimis – nei per ilgai, nei per trumpai. Jokia naujiena, juk alkoholio poveikį įvairiais būdais žmonės tyrinėja beveik nuo pasaulio sutvėrimo. Ir, matyt, galo krašto nematyti. Dabartinė mūsų valdžia prieš alkoholį ne juokais užsimojo. Tvirtinama, kad yra gerų rezultatų. Neva dėl 2017 metais padidinto akcizo alkoholiui Lietuvoje buvo išsaugota net 150 gyvybių. Gal taip, gal kitaip. Panašu, kad tokiems teiginiams patvirtinti tikrai reikalingas rimtas mokslinis tyrimas. Nors rezultatus galime ir be didelių mokslų atspėti. Juk tikrai nustatys, kad degtinė, vynas ir alus tikrai kenkia žmonės. Todėl prie šių gėrimų priėjimą reikia ir toliau riboti. Juk negali būti, kad mokslinis tyrimas parodys, jog svaigintis sveika. Tada valdžia turėtų sumažinti alkoholiui akcizą ir leisti svaigalams lietis laisvai?! Mokslininkai žino, kas juos nusamdė ir kuria kryptimi reikia tyrimą vystyti. Tad nesitikėkime, kad bus pranešta, jog su saiku alų gerti sveika. Taip nebus, nes taip negali būti.