Veterinaras, kuris pas sergantį gyvulį atvažiuoja greičiau nei greitoji

Asmeninio albumo nuotr.
Jei žmogui būtų duota gyventi du gyvenimus, tai antrajame veterinarijos gydytojas Vytautas Baltrušaitis vėl pasirinktų tą pačią specialybę.
Jei žmogui būtų duota gyventi du gyvenimus, tai antrajame veterinarijos gydytojas Vytautas Baltrušaitis vėl pasirinktų tą pačią specialybę. Jau daugiau nei 40 metų jis gelbėja gyvūnų gyvybes ir teikia sėklinimo paslaugas.

Sėkmingai baigė akademiją

Baigęs Kelmės vidurinę mokyklą, Vytautas Gruzdžių technikume įgijo veterinarijos felčerio specialybę. Su paskyrimu atvyko dirbti į buvusį „Gintaro“ kolūkį Biržų rajone. Darbas jam pasirodė įdomus ir pilnas netikėtumų, todėl nutarė studijuoti toliau. Sėkmingai įstojo į Lietuvos veterinarijos akademiją ir ją baigė. Taip įgijo veterinarijos gydytojo kvalifikaciją. Pamėgtą darbą Vytautas dirba ir šiandien, tik jo žymiai sumažėjo. Kaimo žmonės mažina auginamų gyvulių skaičių.

Namuose tik šuniukas

Prieš 22 metus Vytauto tvarte stovėjo 10 karvių, bet 2000 metais, padidėjus darbo krūviui nebeliko laiko savo ūkiui. Karves teko parduoti ir dirbti tik veterinaru. Namuose liko tik šuo. "Tuomet beveik kiekviename kieme žmones laikė karves, kiaules. Būdavo labai daug darbo. Šiandien kaimai tuštėja, jaunimas išvažiuoja į svečias šalis uždarbiauti, o vyresni kaimo žmonės nebeturi sveikatos dirbti su gyvuliais, darbo jau mažėja. Jei turi gyvulį, tai ir pats esi pririštas prie namų. Na ir vis mažėjančios pieno kainos mažina galvijų skaičių kaime. O kiaulių tai jau gerai reikia paieškoti, ar kas dar laiko", – pasakoja Vytautas.

Dirba be išeiginių

Savo darbo pradžioje gydė ne tik gyvulius, bet stengdavosi padėti ir į bėdą pakliuvusiems mažiesiems žmogaus draugams, šuniukams ir kačiukams, bet dabar jei kas prašo pagalbos tai, dažniausiai nukreipia į specializuotas vet. klinikas. Jos turi visą reikiamą įrangą teikti paslaugas tokiems gyvūnams.

Važiuoja į iškvietimus, kada tik sulaukia skambučio, ir visai nesvarbu, ar tai sekmadienis, ar šeštadienis, ar antra valanda nakties. Pirmiausia skuba pas negalinčius apsiveršiuoti gyvulius ar sergančius paralyžium, nes čia kiekviena minutė svarbi. Juk reikia gelbėti ne vieną, o dvi gyvybes: veršiuką ir karvę. Veterinarijos gydytojo telefonas visuomet kišenėje. Vytauto paslaugų sulaukia ir Kupiškio bei Pasvalio rajonų ūkininkai. Juk geras ir išmanantys savo darbą vet. gydytojas dabar yra vertybė.

Žmona pergyvena

Labiausiai žmona pergyvena, kai iškvietimas būna naktį. Ji nebegali užmigti ir laukia, kol sugrįžęs vyras papasakos, kaip sekėsi padėti gyvuliui. "Žmona kartu su manimi jaudinasi dėl sergančio gyvulio. Aš jai papasakoju, ką galėjau padaryti, kad jis išgyventų, ir laukiame ūkininko skambučio apie pokyčius. Būna, kad gydymas užsitęsia, pas vieną gyvulį reikia važiuoti 5, o pas kitą 10 kartų. Kai gydymas sėkmingai baigtas, galima su šypsena veide atsipūsti", – kalba veterinaras.

Būna ir skubotų iškvietimų

Kartais žmonės bijodami, kad kas blogo nenutiktų jų karvei po apsiveršiavimo, skambina ir pasakoja, kad gyvulys neatsistoja. Tokiu atveju gyvulio šeimininkas nuraminamas paaiškinant, kad ir karvutei po apsiveršiavimo reikia duoti laiko pailsėti ir atgauti jėgas. Būna, kad gyvuliai ūkininkus apgauna. "Skambutis: – atvažiuokite greičiau, mano kiaulaitė guli ir nieko nebeėda. Nuvažiuoju, o ta kiaulaitė kuo puikiausiai rujoja ir yra visiškai sveika", – juokiasi Vytautas.