Iš tėčio paveldėta meilė skrydžiui biržietį Gediminą pakėlė virš debesų

Asmeninio albumo nuotr.
G. Vegys meile aviacijai užsikrėtė ne iš karto. Dar vaikystėje tėčio paragintas domėtis lėktuvais mieliau rinkosi krepšinio kamuolį. Tačiau išvykus į Ameriką ir pradėjus dirbti oro uoste jis sulaukė pasiūlymo praskristi lėktuvu. Šįkart atsisėdus į piloto kėdę Gediminas sako pajutęs, kad nori visą savo laiką ir energiją skirti būtent šiai veiklai.
Biržietis Gediminas Vegys Lietuvoje negyvena jau daugiau kaip penkiolika metų. Dar mokyklinio amžiaus jaunuolis paskui mamą išvyko gyventi į Ameriką, kurią jau seniai vadina savo namais. „Tačiau Biržai širdy visada užims ypatingą vietą,“ – sako pašnekovas, kurio hobis ir darbas daug kam atrodo verti balto pavydo. Lėktuvus pilotuojantis Gediminas visai neseniai gavo savo svajonių darbą, kuris jau dabar jam atveria plačius kelius ir naujas kryptis. O kam gi nepatiktų nuskristi į Bahamus ir čia praleisti savaitę? Mūsų kraštiečiui tai – tik dalis darbo, apie kurį ir „susitikome“ pakalbėti. Lietuvoje jau buvo vakaras, o Kalifornijoje – ankstyvas rytas.

Matau, jog pas Tave už lango – vasariškas oras. Kaip suprantu, baltų Kalėdų tikrai nebus?

Šiuo metu pas mane yra apie 15-20 laipsnių šilumos. O sniegą galima rasti mus supančių kalnų viršūnėse, kurių čia aplinkui tikrai nemažai. Ilgą laiką gyvenau Aliaskoje, kur klimatas buvo labiau šiaurietiškas. Dabar persikėliau į Kaliforniją, kur gyvena mano mamos šeima.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com