
Naujausios
Grįžo į gimtinę
Didžiąją gyvenimo dalį pragyvenęs mieste ir dirbęs mokslinį darbą,1970 metais apgynęs Lietuvos respublikos biologijos mokslų daktaro disertaciją – „Elektroninio paramagnetinio rezonanso metodo taikymas patologinių procesų tyrimams“, sulaukęs užtarnauto poilsio, 2001 metais, Jonas Albertas Naktinis sugrįžo į tėviškę.
Jis pradėjo domėtis gimtojo krašto istorija, čia gyvenančiais žmonėmis, tarmėmis, pavardėmis. Visas savo įžvalgas suguldė į penkiolika knygų. Už pilietines iniciatyvas ir tikrą patriotizmą 2020 metais Jonas pelnė metų Šviesuolio nominaciją, o 2021 metais buvo apdovanotas Radvilų Žymeniu.
Liko kaimo vaiku
Šilti radiatoriai ir karštas vanduo nesuviliojo išsilavinusio žmogaus pasilikti mieste. „Apturėjęs laimingą vaikystę kaime, taip ir likau kaimo vaiku. Kaunas daugiau netraukė. Eiti į politiką? Dirbti sargu? Kai Kaune instituto sargas paskambino į miliciją ir pasiskundė, kad į kiemą įvažiavo sunkvežimis ir kraunasi vamzdžius, išgirdo atsakymą: netrukdyk, seni, turime svarbesnių reikalų. Keisti aplinką paskatino ir tas faktas, kad neatlaikėme biochemikų konkurencijos, jų metodikos tapo daugiau aprėpiančios, nei mūsų organizmo reaktyvumo tyrimai magnetizmu, tą lengviau dabar įvertinti antikūnų kiekio nustatymu. O žmogaus ištyrimas branduolių magnetiniu rezonansu šovė aukštyn ir nuėjo toli toli, net eilinis pacientas dabar žino, kad šiuo metodu papildomai galima pamatyti daug daugiau, nei leidžia rentgenas“,– pasakoja Jonas.
Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com