Pagalbos į namus paslaugas teikianti Angelė darbo valandų neskaičiuoja

. Leščinskienės nuotr.
Socialinio darbuotojo padėjėja Angelė Čepokienė, Biržų socialinių paslaugų centre dirbanti jau penkiolika metų, sako, kad jos darbas – įvairialypis – tenka ir namų tvarkytoju, ir slaugytoju, ir buhalteriu pabūti.
„O kas be manęs daugiau jais pasirūpins?“- taip apie savo klientus – slaugomus ligonius – kalba pačeriaukštietė Angelė Čepokienė, Biržų socialinių paslaugų centro socialinio darbuotojo padėjėja. Moteris savo darbe valandų neskaičiuoja – dirba tiek vakarais, tiek savaitgaliais, o pailsi... būdama su anūkais.

Reikia visiškos pagalbos

Su Angele susitikome pasikalbėti vieną penktadienio rytą, kai ji, kaip ir kasdien, skubėjo pas savo klientus. Pačeriaukštės kaimo gyvenvietėje, netoli mokyklos esančiame daugiabutyje, dviejų kambarių bute gyvena du vieniši vyriškiai – Audrius ir Vytautas. Abu jie dėl tam tikrų sveikatos bėdų nebegali savimi pasirūpinti.

Pašnekovė sako, kad nebūna dienos be iššūkių. Šįsyk Audrius eidamas pargriuvo ir nusibrozdino veidą, o Vytautas pasidejavo, kad skauda dantį.

„Mano ligoniukams reikia visiškos pagalbos, tik dar gerai, kad patys pavalgo. Jei Audrius kiek daugiau pavaikštantis, tai Vytauto gyvenimas, kaip sakau, aplink stalą – šiaip ne taip užsitverdamas stalu pasiramsčiuoja“,- pasakojo A. Čepokienė, ruošdama vyrams pusryčius. Paklaususi, ar gera Angelė, sulaukiu pritarimo – vyrai pritariamai linksi ir rodo iškeltus nykščius.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com