Milijonai tulpių tapo traukos objektu

K.Isako nuotr.
Didžiausias gėlių parkas pasaulyje užima 32 hektarų plotą. Kasmet jame pasodinami daugiau nei 7 milijonai svogūnėlių.
Netrukus sužydės vienos iš nuostabiausių gėlių – tulpės. Daugiau nei prieš 400 metų jos tapo Olandijos simboliu. Pirmasis tulpių svogūnėlis atkeliavo į šią valstybę 1593 metais iš Turkijos. Galima sakyti, jog olandai užsikrėtė „tulpių manija“, nes važiuojant šia šalimi kvapą gniaužia beribiai nuostabūs šių gėlių sklidini laukai. Tačiau neišdildomą įspūdį palieka didžiausias gėlių parkas pasaulyje – Keukenhofas, kuriame teko apsilankyti prieš keletą metų.

Gėlių jūra

Įsivaizduokite nesibaigiančią ir nepaprastai spalvingą gėlių jūrą. Po niūros žiemos ji sukelia nepaprastai stiprias emocijas ir leidžia pasinerti į tikrą pavasario gaivumą. Geriausias metas vykti į Olandiją – balandžio mėnuo. Vos kelios valandos skrydžio ir prieš tavo akis išnyra milijonai įvairiaspalvių tulpių. Keukenhofas atidaromas balandžio mėnesį ir veikia vos 8 savaites, tačiau sutraukia daugiau nei 800 tūkstančių smalsuolių iš viso pasaulio. Didžiausias gėlių parkas pasaulyje užima 32 hektarų plotą. Kasmet jame pasodinami daugiau nei 7 milijonai svogūnėlių. Uždaruose pavilijonuose ir atvirose teminiuose soduose auga ne tik tulpės, bet ir narcizai, jacintai, rožės, gvazdikai, irisai, lelijos, orchidėjos, rožės ir kitos pavasarinės gėlės. Lankytojai sako, kad tai net ne parkas, o tikras gėlių teatras, dovanojantis nepakartojamą kvapų ir spalvų spektaklį.

Tulpių kilimai

Praeityje didžiausias gėlių parkas Keukenhofas nebuvo joks tulpių industrijos gigantas, nors minėtas gėles šioje teritorijoje olandai augino dar nuo 15 amžiaus. Tuomet jis priklausė Slot Teylingen pilies rūmams. Jų gyventojai augino vaisius, daržoves ir gėles. 1840 metais kraštovaizdžio architektas Zocher įrengė Keukenhofe didelius sodus, kuriuos jau pirmaisiais gyvavimo metais aplankė daugiau nei 200 tūkstančių turistų. 1949 metais Lisės miestelio meras nusprendė skirti nuolatinį plotą gėlėms ir taip užtikrino Keukenhofo sodų komercinę ateitį. Beje, tulpių kilimai (nepaprastai spalvingi laukai) tapo vienu iš labiausiai fotografuojamų Europos turistinių objektų.

Gėlių paradas

Kiekvieną balandį Olandijoje vyksta tradicinis Gėlių paradas, kuris nusidriekia per Nyderlandų Šiaurės jūros pakrantės laukus ir kaimelius apie 40 kilometrų – nuo Nordviko iki Harlemo. Automobilių ir traktorių velkamas platformas puošia įspūdingos gėlių kompozicijos bei lydi muzikantai ir šokėjai. Iš gėlių pastatomos pilys, laivai, sudėtingos figūros ir net pavaizduojami pasakų personažai.