Konditerė J. Jokubauskienė Anglijoje demonstruoja neeilinį talentą

J. Jokubauskienės asmeninio archyvo nuotr.
Biržietė Julija Jokubauskienė sako, kad jos didžiausia aistra yra tortų – skulptūrų gamyba. Kurdama juos, ji labiausiai pailsi ir pasinaudoja savo žmogaus anatomijos žiniomis, kurias įgijo Vilniaus dailės akademijoje studijuodama kostiumo dizainą.
Anime ir komiksų gerbėjų suvažiavimuose Anglijoje dalyvaujanti lietuvė konditerė Julija Jokubauskienė moka stebinti. Iš Biržų kilusi kraštietė itin populiariuose renginiuose pristato savo gamybos saldėsius. Ant prekystalio ji išdėlioja didžiulę rankų darbo meduolių kolekciją. Žmonės, pasak Julijos, tokį meną ant sausainių teigia matantys pirmą kartą, tad Jungtinėje Karalystėje gyvenanti moteris pamažu įsitvirtina tarp saldėsių gamintojų profesionalų. Nepaisant animacijos pasaulio žavesio, konditerės širdis labiausiai džiaugiasi kuriant unikalius tortus – skulptūras. Jos pribloškia savo tikroviškumu, o kartais iššaukia dviprasmiškus jausmus. Ypač kai ateina akimirka pjauti jubiliato atvaizdo tortą – biustą.

Debiutas animacijos gerbėjų pasaulyje

Per visą Angliją keliaujantys Anime ir žaidimų suvažiavimai („Anime & Gaming Con“) šiemet pirmą kartą pakvipo milžiniško populiarumo sulaukusiais lietuvės konditerės Julijos Jokubauskienės keptais meduoliais. Į tokią avantiūrą moteris sako nėrusi paskatinta dukters, kuri pati yra didžiulė tokios animacijos gerbėja. Šefildo (Sheffiel) mieste vykusiame suvažiavime savo kepinius pristačiusi moteris dalinasi unikalia patirtimi.

„Žmonės vaikščiojo aplinkui ir negalėjo patikėti, kad čia ne ant rūbų klijuojami ženkliukai ar lipdukai, o tikri valgomi meduoliai. Kiek teko domėtis, šiuose renginiuose dar niekam nebuvo šovusi mintis anime herojus paversti valgoma materija. Daugelis teigė nematę nieko panašaus, todėl susidomėjimas buvo didžiulis“.

Lietuvė konditerė sako, kad buvo nemažai smalsuolių, kurie ilgai stoviniavo prie prekystalio, o pirkti nedrįso. „Sakė, jog sausainių nepirks, nes jie per gražūs ir bus gaila valgyti. Tokius anime mylėtojus aš paraginau pirkti personažą, kurio jis labiausiai nemėgsta. Ir mano rekomendacija daugeliui tiko,“ – juokiasi Julija.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/