I. Butkevičiūtės nuotr.
Žvejų miestelis Marsašlokas, kuriame galima pasigrožėti gausybe žvejų laivelių ir įsigyti pigių suvenyrų.
Galima daug skaityti apie keliones, vartyti žemėlapius, bet kol pats nepabūsi svečioje šalyje, tol nepažinsi tikro kelionės džiaugsmo, nepakvėpuosi kitos šalies oru, nepamatysi kitokių žmonių. O gal tokių pačių, ištroškusių kelionių... Šįkart leiskimės į Maltą.

(Ne) subjektyvūs pastebėjimai

Šiek tiek apie įspūdžius iš Maltos. Gal tai bus subjektyvi mano nuomonė, tačiau tikiuosi, kad pravers planuojantiems vykti į šią šalį.

Išties nemažai tautiečių lankosi šioje saloje ir... Klausykite, ką apie lietuvaičius ten kalba! Sulaukiame komplimentų, nes mokame kalbas. Kai vienas prekeivis, kažką aiškindamas, paklausė, iš kur mes atvykome ir atsakėme, kad iš Lietuvos, pašnekovas pakomentavo: „Aaa..., tai gerai, lietuviai labai gerai supranta ir kalba angliškai“.

Malonu tai girdėti. Taigi, apkeliauti Maltą yra bent keli būdai. Galima samdytis gidą. Galima susirasti vietinių lietuvių (gal pas juos į svečius ir vyksite), kad aprodytų salą. Privalumas, kad pamatysite visus pakampėlius, kur su gidu greičiausiai nenueisite... Dar galima įsigyti autobuso bilietus ir, kaip didžioji dalis turistų, pasiėmę žemėlapį ar įjungę „wi-fi“ lakstyti po salą skersai ir išilgai. Autobusų tinklas puikiai išvystytas, tad visur spėsite.

Dar vienas būdas keliauti – pirkti turus su autobusais (dviaukščiais), kurie jus vežios aplink salą ir taip susipažinsite su apylinkėmis. Taip pat galima Maltą pažinti lankant įvairius objektus – prie lankytinų vietų jūsų lauks arkliukai su vežikais, kurie pasiūlys paslaugą – jei tingėsite varginti kojeles, galėsite patogiai įsitaisyti karietoje ir dairytis.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com