Keliauti ar fotografuoti – ką renkasi Frankai?

L. Bataitienės nuotr.
Vigilija ir Aurimas Frankai nuolat keliauja ir fotografuoja, tada dalinasi kelionių įspūdžiais ir patirtimi. Jie patikina, kad ne visada būtina iš anksto planuoti kelionę – iš ryto geria kavą Biržuose, o po kelių valandų – jau Norvegijoje.
Kai Pačeriaukštės seniūnas Aurimas Frankas su žmona Vigilija susitiko su biržiečių keliautojų klubo „Bastūnai“ nariais ir kitais, prijaučiančiais kelionėms, iškilo dilema, kas Frankams svarbiau – keliauti ar fotografuoti? Abu šie pomėgiai yra poros aistra, nes be kelionių nebūtų įspūdingų nuotraukų, o dėl gero kadro galima ir į tolimą kraštą leistis...

Ir kelionės, ir fotografijos

„Mus vienija aistra kelionėms, o kelionės visada prasideda nuo mažų žingsnelių. Nuo vaikystės mes visi keliaujame. Aš labai džiaugiuosi Biržų kraštu, nes esame turtingi vietų, vaizdų.. Nors čia gražu, bet galima ir toliau pakeliauti – į kaimyninius rajonus, į kaimynines šalis... Tik skiriasi kelionės trukmė – kelios valandos, kelios dienos, savaitės... Kartais kelionės užtrunka kelerius metus. Apie tai galėtų geriau papasakoti mano brangioji žmona Vigilija, bet aš sakau, kad geriausia vieta yra Biržai“,- šmaikštavo A. Frankas.

Jis pasakojo, kad kelionėse juos visada lydi fotoaparatas. Tad pamatę gražų vaizdą pro langą, iškart sustoja ir fotografuoja. „Fotografuoju... dar fotografuoju, dar fotografuoju... Man pasisekė, nes maniškė kenčia, kenčia ir nieko nesako“,- šypsosi keliautojas – fotografas.

Jam antrina žmona: „Aš nieko nesakau, nes irgi fotografuoju, fotografuoju“... „Bet jeigu yra kartu keliaujančių asmenų, tai jiems pabosta laukti, kol mes fotografuojame“,- pripažįsta Aurimas.

Jo žodžiais, tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad kelionėse viskas gražu ir gera, bet pasitaiko įvairių momentų. O kad nemalonių momentų būtų mažiau, geriau kelionę gerai apgalvoti ir suplanuoti. „Bet kartais ir neplanuojame“,- primena Vigilija.

Ji neslėpė, kad kelionėse dėl gero kadro tenka staiga stabdyti automobilį, jį ginti atgal ir... tada fotografuoti... fotografuoti...

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com