Jei kažkas pasiuntė arba pakvietė, tai ir... važiuok... į Graikiją

Asmeninio albumo nuotr.
Graikijos gamtos išdaigos – ant to pačio medžio ir sunokę mandarinai, ir jų žiedai.
Sakoma, kad jei kažkas tave pasiuntė į visas keturias puses, vyk į Graikiją – ten šilčiau. O jeigu rimtai, tai niekas manęs niekur nepasiuntė, bet pakvietė. Ne, ne kaimynė kavos išgerti, bet netikėtai turėjau išvykti į Graikiją.

Graži šalis ir pikti pareigūnai

Šiai kelionei nekūriau jokių planų, nes geriausias planas – neturėti jokio plano. Tada galima visiškai atsipalaiduoti, džiaugtis akimirka, kuri yra čia ir dabar, o ne skubėti, lėkti, kad įvykdytum tai, ką esi nusimatęs... Geriausias planas – išmokti mėgautis, atsipalaiduoti, atsijungti nuo visų socialinių tinklų ir skirti laiko brangiems žmonėms ir sau. Žinoma, kiekvienoje kelionėje yra vienas punktas, kurį privalai atlikti – laiku suspėti į lėktuvą.

Mano kelionė, skubant į lėktuvą, skrendantį į Atėnus, Vilniaus oro uoste prasidėjo nemaloniu incidentu. Tiesa, jis nutiko ne man, bet jaunai graikų šeimai, kuri skrido namo iš atostogų Lietuvoje: prie dokumentų patikrinimo vietos lediniu veidu stovinti pareigūnė, graikams pateikus asmens tapatybės korteles, ji jų neima, bet pasako vieną žodį: „Pasas?“.

Graikai jai bando aiškinti, kad pasų neturi, kad jie buvo į Lietuvą įleisti su asmens tapatybės kortelėmis... Bet pareigūnė, kaip užsikirtusi plokštelė, kartoja: „Pasas?“. Šalia stovintys ir graikiškai kalbantys lietuviai bando padėti graikams, kalbina juos ir pareigūnę, bet ši piktai tautiečiams pagrasina: „Jūs ką, jų advokatai? Praeikite ir netrukdykite dirbti, aš geriau žinau. Trukdysite, pakviesiu apsaugą“...

Mus praleidžia ir skubame į lėktuvą. Žinoma, rūpi, kaip baigėsi graikams kelionė į Lietuvą. Galiausiai, jau prieš pat pakylant lėktuvui, jaunuoliai atskuba ir pasako, kad, ačiū Dievui, viskas baigėsi gerai, kad Lietuva nuostabi šalis, bet labai pikti pareigūnai. Ir, ko gero, čia jie daugiau nekeliaus ir draugams nepatars.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com