Biržietis užkopė į Kilimandžarą

Asmeninio albumo nuotr.
5895 metrų aukščio viršukalnę pasiekęs restoranų savininkas pripažino, kad tam reikėjo daug jėgų ir drąsos.
Spalio pabaigoje pirmosios picerijos Biržuose įkūrėjas, restoranų tinklo “Submarine” savininkas Raimundas Kairys ryžosi neįprastam iššūkiui ir užkopė į aukščiausią Afrikos kalną – Kilimandžarą (aukštis – 5895 metrai).
“Gyvenimas nenuspėjamas… Dar prieš metus net nebuvo minčių apie Kilimandžarą. Kai žiemą buvau Tanzanijoje safaryje, skridome į Zanzibarą iš Kilimandžaro oro uosto. Lėktuvui pakilus, kalnas pasirodė nepaprastai gražus, todėl svajojau atsidurti ant Afrikos stogo. Pasirodo, kad tai nėra taip paprasta. Yra net 6 – 7 skirtingi maršrutai, kuriais galima pasiekti viršūnę Uru”, – “Biržiečių žodžiui” pasakojo R. Kairys. Anot jo, sudėtingiausia buvo surasti bendražygių.

Afrikiečiai niekur neskuba

Biržietis įsitikino, kad afrikiečiams reikia viską sakyti ne vieną kartą. Jie niekur neskuba ir pernelyg nesuka sau galvos. Pavyzdžiui, vietiniam gidui Pendai žinutes apie atvykimą teko siųsti net 5 kartus, bet ir tai jis pavėlavo sutikti svečius oro uoste.

“Ką darysi – Afrika. Pendos oro uoste nebuvo, bet stovėjo vaikinukas su lentele “Pavlina”. Kadangi bendražygio pavardė Pavlidi, pagalvojame, jog neteisingai užsirašė. Priėjome, atsisėdome į autobusą ir vos nenuvažiavome su juo į viešbutį. Gerai, kad paklausė, kodėl mūsų keturi, o ne du”, – apie nuotykius Afrikoje pasakoja Raimundas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com