Aistės Garjonės svajonė – tapti geriausia Amatsu terapeute pasaulyje

Asmeninio albumo nuotr.
Amatsu terapeutė Aistė Garjonė tiki, kad daug ką žmogus gali pakeisti ir pats: „Žmonės, su kuriais dirbu, dažnai stebisi, jog Amatsu terapijos metu jaučia daug pojūčių, nors aš juos tik labai švelniai liečiu. Gerų rezultatų galima pasiekti pasitelkus žinias, o ne jėgą“.
Aistę Garjonę „atradau“ visai atsitiktinai – socialiniame tinkle „Instagram“ kažkas parekomendavo „Amatsu body alignment“ paskyrą, kuri priklauso būtent biržietei Aistei. Joje kalbama apie tai, kaip padėti savo kūnui po traumų, kaip suvaldyti skausmus ir išlikti sveikam. Visa tai apima Lietuvoje dar visai negirdėta Amatsu terapija. Airijoje gyvenanti lietuvė pasakoja, kad tūkstančius metų Japonijoje naudojama terapija į Vakarų šalis atkeliavo visai neseniai. Galbūt todėl ją vis dar gaubia paslapties šydas. Tačiau perpratus techniką tampa aišku, jog visas genialumas slypi... paprastume.

Žodis „Amatsu“ daugeliui labiau primena burtažodį, o ne terapijos rūšį. Apie ją tikrai Lietuvoje beveik jokių žinių nėra. Kokia buvo Tavo pažintis su Amatsu?

Amatsu terapija Lietuvoje kol kas neegzistuoja. Dauguma Amatsu terapeutų praktikuoja Airijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Keletas jų pavieniui yra išsibarstę po pasaulį – Prancūziją, Belgiją, Kanadą, JAV. O mano pažintis su Amatsu prasidėjo visai atsitiktinai, jogos studijoje Dubline 2017-aisiais. Po užpakalinių šlaunies raumenų traumos, dar viešint Naujojoje Zelandijoje, mane kamavo labai daug fizinių skausmų – nuo dubens apačios, kur tie raumenys ir buvo sužeisti, iki pečių ir visų krumplių. Miegoti buvo pragaras. Gydytojai tikino, kad tai – reumatoidinis artritas. Esą jie žino, kad esu dar labai jauna, bet tokie dalykai kartais nutinka. Gėriau stiprius vaistus – deja, jie nieko kito nedarė, o tik mažino uždegimą. Problema mano kūne vis vien buvo, skausmai grįždavo vos vaistų neišgėrus. Ir tuomet suradau Amatsu. Jogos mokytojas rekomendavo „stebukladarį“ Sean Beakey, kurį dabar vadinu savo kolega. Šiuo metu dirbu jo klinikoje ir jo mokykloje.

Tai buvo kažkoks „kosmosas“. Atėjau, vyrukas šiek tiek pasukiojo, paspaudinėjo kelis taškus – kelios sesijos ir aš buvau kaip nauja. Tuomet tai atrodė kažkokia magija. Dabar, žinodama, kaip viskas veikia, suprantu, kad jokios magijos nebuvo.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com

Universalūs patarimai norintiems pasijausti geriau:

1. Sumažinti fizinį stresą (netaisyklinga avalynė, netaisyklingas kūno naudojimas ir t.t.).

2. Atpažinti ir atsikratyti emocinio streso (toksiškas mąstymas, vis iš naujo išgyvenamos emocinės traumos ir pan.).

3. Kiek įmanoma apriboti cheminį stresą (iš esmės viskas, kas yra dedama į kūną/ant kūno, ir daro neigiamą poveikį).

4. Vengti aplinkos streso (toksiški žmonės, darbo vieta, kurioje žmogus nesijaučia laimingas).

5. Nepamiršti poilsio ir vandens!