760 km po chameleonų ir lemūrų kraštą

K. Isako nuotr.
Chameleonas keičia savo spalvą priklausomai nuo aplinkos.
Apsilankyti Madagaskare buvo viena iš mano didžiausių svajonių. Ketvirtoji pagal dydį pasaulio sala viliojo savo unikalumu. Nuo kitų žemynų ji visiškai atsiskyrė prieš 80 milijonų metų. Tai leido susiformuoti unikaliai faunai ir florai. 75 procentų salos žinduolių, 92 procentus roplių, 55 procentus paukščių, 99 proc. varliagyvių ir 81 procentų augalijos nerasite niekur kitur pasaulyje. Beje, ketvirtoje pagal dydį saloje planetoje gyvena daugiau kaip 20 milijonų žmonių. Per 8 dienas, praleistas Madagaskare, įveikiau 760 kilometrų, susipažindamas su vakarine šios šalies pakrante.

Korupcija prasideda nuo oro uosto

270 vietų lėktuvui nusileidus kitos Madagaskaro salos Nosy Be oro uoste, orlaivių stovėjimo aikštelėje nusidriekia didžiulė keliautojų eilė. Oro uostas – nepaprastai mažas, vizos išduodamos atvykstantiems vos keliuose patikros punktuose. Susimokėjus už vizą (35 EUR) vieno vietoje, ją įklijuoja į pasą, toliau dar vienas pareigūnas pavarto pasą ir paprašo anglų kalba „Dovanos!“, t.y. kyšio. Beveik visi europiečiai pasieniečiams duoda po 5-10 eurų. Tuo metu lagaminai iškraunami iš lėktuvo ir rankiniu būdu atnešami į atvykimo salę. „Ko norėti, Afrika!“, – per daug nesistebi turistai. Po kelių valandų autobusas veža mus į jūrų uostą, iš kur kateriu plaukiame į pagrindinę Madagaskaro salą. Beje, Nosy Be – tai sala-kurortas, kur gana daug europietiško lygio viešbučių, tačiau norėjosi susipažinti su tikruoju šalies gyvenimu.

Toliau skaitykite elektroninėje laikraščio versijoje (PDF 3 Eur/mėn.) http://old.skrastas.lt/subscription2/form.php?paper_type=E