
Naujausios
Dėvėtų drabužių verslas turi ateitį
Kelmiškiai Edika ir Arūnas Urbonai Kelmės miesto pakraštyje prieš pusmetį įkūrė didmenine ir mažmenine dėvėtų drabužių bei naudotų daiktų prekyba besiverčiančią įmonę. Darbo suteikė 8 kelmiškiams.
Nors Kelmės centre daug dėvėtų drabužių parduotuvių, jais prekiaujama ir turguose, bet nuošaliai įsikūrusi naujoji įmonė netrūksta klientų. Urbonai dėvėtų drabužių verslą plėtoja šiek tiek kitaip. Prekės čia sveriamos, todėl pirkėjui kainuoja pigiau negu kitose parduotuvėse.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Krizė parvijo į tėviškę
Iš profesijos Edika Urbonienė pardavėja, jos vyras Arūnas – statybininkas. Anksčiau jie gyveno ir dirbo Klaipėdoje. Tačiau per krizę, pasunkėjus gyvenimo sąlygoms mieste, grįžo į tėviškę. Edika įsidarbino pardavėja, Arūnas vairuotoju pas ūkininką.
Šeima vis pasvajodavo apie savą verslą. Kad ir nedidelį. Svarbu, kad atliktų bent padori alga.
Internete ieškojo verslo idėjų. Anglijoje surado tokią pat apie verslą svajojančią šeimą. Virtualus bendravimas išvystė verslo idėją. Anglijoje gyvenanti šeima ten surenka drabužius ir naudotus daiktus. Kelmiškiai organizuoja juos parvežti ir prekiauja.
Nuošalu, bet erdvu
Prekybai Urbonai išsinuomojo didžiulį pastatą miesto pakraštyje. Čia nuošaloka. Tačiau erdvu. Kadangi verslininkai užsiima ir didmenine dėvėtų drabužių prekyba, jiems reikėjo didelių patalpų. O miesto centre tokio pastato nuoma kainuotų brangiai.
Arūnas džiaugiasi, jog pastato savininkas, pats verslus ir kitus verslininkus suprantantis žmogus, išnuomojo pastatą už simbolinį nuomos mokestį. Kol verslas įsibėgės.
Erdviame pastate labai patogu išrūšiuoti ir sukabinti drabužius, išdėlioti daiktus. Parduotuvėje nėra jokio labdaros parduotuvėms įprasto kvapo.
Nors nuošalu, tačiau jau iš ryto parduotuvėje yra pirkėjų. Tarp sukabintų drabužių eilių sukiojasi ir jaunesni, ir pagyvenę žmonės.
„Dabar visi turi automobilius. Nėra problemos atvažiuoti ir į miesto pakraštį, – pasakoja ponas Arūnas. – Netgi garbaus amžiaus močiutes atveža apsipirkti vaikai. Joms labai svarbu, kad pas mus drabužiai gerokai pigiau. Iš mažų pensijų senjorams sudėtinga nusipirkti net padėvėtą drabužį.“
Kaina priklauso nuo svorio
Urbonai laikosi taisyklės nesivežti naujų prekių, kol neišprekiaujama didžioji dalis anksčiau parsivežtųjų. Anglijoje gyvenantiems verslo partneriams už drabužius, patalynę ir kitus daiktus moka pagal svorį. Todėl ir patys nusprendė pardavinėti daiktus pagal svorį.
Kai gauna naują prekių siuntą, rūšiuotojos atrenka naujus vienetinius rūbus ir daiktus. Pasitaiko nemažai naujų daiktų, nes anglai, pamanę, jog renkama labdara, neretai nuperka naują daiktą ar rūbą ir įdeda į dėžę.
Naujiems rūbams ir daiktams verslininkai įrengė atskirą skyrių. „Yra pirkėjų, kurie nori kokybės, – sako parduotuvės direktorė Edika Urbonienė. – Jie pasiruošę mokėti brangiau, bet gauti gerą darbužį ar daiktą. Kitiems – svarbiausia kaina.“
Už kitus salėje iškabintus drabužius ir išdėliotus daiktus pirkėjai moka pagal svorį. Žmogus prisirenka maišelį drabužių, atneša pardavėjai, ši pasveria ir pasako, kiek mokėti. Jeigu pirkėjui per brangu, jis gali atsisakyti kai kurių prekių.
Drabužių kaina kiekvieną savaitę kinta. Pirmąją savaitę, kai drabužiai ką tik atvežti, kilogramo kaina siekia 9 eurus. Paskui kas savaitę po 1 eurą mažinama, kol pasiekia 3 eurų už kilogramą ribą.
Patalynės ir kitų daiktų kilogramas kainuoja po 5 eurus. Nenupirktų prekių kaina vėliau taip pat palaipsniui mažinama.
Per pusmetį verslininkai maždaug tris kartus gauna naują prekių siuntą iš Anglijos. Ne kiekvienoje prekės kokybiškos. Kartais iš šimto kilogramų tik pusė tinka prekybai. Blogiausia tai, kad jų negalima nei išmesti, nei nurašyti. Tenka arba labai pigiai parduoti, arba laikyti kaip likutį. O likutis užima vietą.
Įdarbino aštuonis žmones
Nors didelio pelno iš dėvėtų drabužių verslo nėra, Urbonai pasakoja uždirbantys sau algas.
Be to, jauni verslininkai įdarbino dar aštuonetą žmonių. Kai atkeliauja drabužių siunta, reikia rūšiuotojų, paskui – salės pardavėjų, buhalterės. Kai kuriuos darbuotojus remia Darbo birža.
Didmenine ir mažmenine prekyba užsiimantys verslininkai jau turi ne vieną nuolatinį klientą.
Jie džiaugiasi susikūrę darbo vietą sau ir padėdami spręsti socialines problemas. Kam suteikia darbo, kam pigios aprangos, avalynės, reikalingų buities daiktų.
Ar dėvėtų drabužių ir naudotų daiktų verslas turi ateitį? Edika ir Arūnas Urbonai tuo neabejoja.
„Kad šeima pajėgtų apsirūpinti naujais daiktais ir drabužiais, mėnesio pajamos turėtų siekti bent porą tūkstančių eurų. Deja, tokių atlyginimų dar ilgai reikės laukti. O kol sulauksime viskas pabrangs ir iš šitos sumos nebus įmanoma normaliai išsiversti“, – įsitikinęs ponas Arūnas.
Vytauto RUŠKIO nuotr.
VERSLAS: Edika ir Arūnas Urbonai iš dėvėtų drabužių uždirba atlyginimą sau, įdarbino aštuonis žmones ir padeda spręsti finansines problemas pirkėjams.
ŽAISMINGUMAS: Senis besmegenis – žaisminga „Edilenos“ verslo reklama.