Žmonės nori išsaugoti Salomėjos Nėries gatvės pavadinimą – ir Biržuose, ir Vabalninke

L. Bataitienės nuotr.
Nepatenkinti sujudo ir Biržų mieste esančios S. Nėries gatvės gyventojai – žmonės surinko parašus ir pareiškė, kad prieštarauja gatvės pavadinimo keitimui.
Dėl Salomėjos Nėries gatvės pavadinimo išsaugojimo sukilo tiek Biržų miesto, tiek Vabalninko gyventojai. Jie parašus jau pateikė savivaldybės vadovybei ir tikisi, kad jų balsas bus išgirstas.

Su parašais – pas rajono vadovybę

„Jei neišgirdo žodžiu, gal atkreips dėmesį į raštu pateiktą prašymą? Mes, Biržų miesto, Salomėjos Nėries gatvės gyventojai, esame patenkinti gatvės pavadinimu, mums patinka šios poetės kūryba ir nenorime, kad būtų keičiamas gatvės pavadinimas“,- pareiškė biržiečiai, surinkę 13 parašų ir su prašymu juos pateikę Biržų savivaldybės administracijai.

Pasirašė visų minėtos gatvės namų gyventojai. Vabalninko miesto gyventojai taip pat surinko parašus – jie merui oficialų raštą pateikė su 120 parašų už tai, kad nebūtų keičiamas Salomėjos Nėries gatvės pavadinimas.

Tikisi, kad atsižvelgs

Apie Vabalninko seniūnijai perduotą, merui skirtą raštą dar trečiadienį prabilo vabalninkietė Dalia Janulytė. „Nunešėme raštą, jame nurodytos motyvuotos priežastys, kodėl mes nenorime keisti gatvės pavadinimo. 120 žmonių, gyvenančių ar dirbančių šioje gatvėje, pasirašė, kad nesutinka su gatvės pavadinimo keitimu ir tik vienas pasirašė „už“. Mes valdžią rinkome tam, kad ji mums tarnautų, o ne mes jai. Valdininkai privalo atsižvelgti į gyventojų nuomonę. Jeigu sprendimas bus priimtas prieš mūsų valią, tai būtų ne demokratija, o diktatūra“,- įsitikinusi D. Janulytė.

Pašnekovė priminė, kad dėl S. Nėries gatvės pavadinimo išsaugojimo vabalninkiečiams teko kovoti ir anksčiau. „Sąjūdžio metais buvo užėjęs vajus keisti kai kurių gatvių pavadinimus. Tada aš irgi buvau ta aktyvistė, kuri rinko parašus. Daug kas pasirašė, kad nepritaria. Į žmonių nuomonę tuokart buvo atsižvelgta, tad niekas nekeitė, paliko. Įdomu, kaip bus šįkart“,- svarstė D. Janulytė.

Sujudimas ir Biržų mieste

Į redakciją kreipėsi ir S. Nėries gatvėje gyvenantys Biržų miesto gyventojai. Nors poetės vardu pavadinta gatvė žymiai mažesnė nei Vabalninke, čia yra tik keli namai, tačiau visų jų gyventojai pasisako už Salomėjos Nėries gatvės pavadinimą, todėl surinkta trylika gyventojų parašų.

Biržų Salomėjos Nėries gatvę norima keisti signataro Jokūbo Šerno vardu.

Signatarai svarbesni nei poetė

Meras Kęstutis Knizikevičius sakė: „Kad Biržuose žmonės nepatenkinti ir renka parašus, girdėjau tik kalbų lygiu. O kad žmonės piktinasi, priešinasi, tai vertinu kaip natūralų dalyką. Aštuonerius metus savivaldybėje dirbu, tai visada, kiek pamenu, gatvių keitimo klausimai būdavo vieni opiausių, dėl to kildavo sambrūzdis, bet kažkaip pavykdavo rasti kompromisą. Jeigu, pavyzdžiui, Vabalninke siūloma Salomėjos Nėries gatvę keisti signataro, kunigo Alfonso Petrulio gatve, tai dėl Biržų miesto Salomėjos Nėries gatvės pervadinimo pasiūlymų negirdėjau. Man, asmeniškai, pirmiausia į galvą šauna signataro Jokūbo Šerno gatvės pavadinimas. Signataras turi sąsajų Biržais, tai būtų gražu pagerbti“.

LRT pradėjo ciklą laidų apie gatvėms suteikiamus pavadinimus moterų vardais. Negi rajone moterys nevertos gatvės pavadinimo? Biržų mieste greičiausiai tik trims gatvėms suteikti pavadinimai moterų vardais – Birutės, Žemaitės ir Salomėjos Nėries.

Ar žmonių rinkta naujoji valdžia gali ignoruoti gyventojų prašymus palikti Salomėjos Nėries gatvės pavadinimą?