Žaliuzių priežiūra: ką reikia žinoti?

​​​​​​​Įvairios langų uždangos – užuolaidos, roletai, romanetės, žaliuzės – itin populiarus, praktiškas, visapusiškai naudingas interjero sprendimas. Norint išlaikyti juos kiek įmanoma kokybiškus ir ilgaamžius, svarbu reguliariai valyti ir prižiūrėti. Šįkart norime aptarti žaliuzių priežiūrą. Ką būtina žinoti norint išlaikyti jas kuo geresnėje būklėje ir džiaugtis ilgus metus?

 Žaliuzių rūšys: kuo jos skiriasi?

Pradėkime nuo to, kad žaliuzių pasirinkimas rinkoje yra tikrai didelis ir platus. Tokių langų uždangų privalumai nediskutuotini – žmonės vertina jas dėl praktiškumo, taip pat dėl jų kompaktiškumo, jos neužima daug erdvės, neapsunkina interjero. Yra lengvai prieinamas, kone tarpinis variantas tarp, pavyzdžiui, užuolaidų arba roletų. Žaliuzių būna labai įvairių: horizontalių, medžiaginių, metalinių, medinių, plisuotų, vertikalių. Išsiaiškinę jų ypatybes ir įvertinę savo poreikius, tikrai galite išsirinkti tinkamiausias jums. Perkant ar užsisakant internetu apsauginės žaliuzės kaina „nesikandžioja“, o ir kokybė tikrai nenuvilia.

Tinkama priežiūra

Kaip ir bet kuris ilgalaikis gaminys, taip ir žaliuzės, jūsų namuose laikui bėgant iš tiesų apdulkėja, susipurvina, įgyja nemalonų akiai pilkšvą atspalvį. Problema yra ta, jog tokių langų uždangų priežiūra ir valymas yra kiek sudėtingas dėl jų nepaprastos konstrukcijos. Tai viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl tai nevykdoma dažnai. Tačiau šioje vietoje svarbu pabrėžti ne tiek dažnumą, kiek reguliarumą ir kruopštumą, kai pagaliau to imamasi.

Žaliuzių valymui galima naudoti įvairias šluostes, šepetėlius, sausus rankšluosčius ir netgi – dulkių siurblį. Pačiu paprasčiausiu būdu sudrėkinus kempinėlę su kiek muiluotu šiltu vandeniu turėsite puikų, naminį ,,valiklį“. Reikėtų prisiminti, jog jei valydami gerokai sušlapinote žaliuzes, norint joms leisti išdžiūti, rekomenduojama pasukti į priešingą (atvirą) poziciją. Visgi yra tam tikrų niuansų.

Medinės žaliuzės valomos ir prižiūrima kiek atidžiau – prilaikant iš apačios ir švelniai nuvalant švaria, minkšta šluoste. Labai susitepusias plisuotas žaliuzes galima valyti skalbiant tiesiog rankomis, su nestipriomis valymo priemonėmis. Reiktų privengti naudoti cheminių valiklių ar valyti šiurkščiai, neatsakingai, nes įmanoma pažeisti langų uždangas ar netgi neatitaisomai sugadinti.

Nepamirškite, kad švarūs, kiekviena detale ir interjero sprendimu išpuoselėti namai – jūsų pasididžiavimas, leisiantis jaustis kaip niekada gerai. Skirkite laiko žaliuzių priežiūrai ir džiaukitės ilgaamžiu produktu.

Užs. 8939